Tarih:Haziran 16, 2024

Spotify Müzik Kaydetme Nasıl Yapılır 2020

Ücretsiz olarak Spotify müziklerini indirmek ve bilgisayarınıza kaydetmek ister misiniz? Sizler için oldukça kolay bir yöntem oluşturduk...

Spotify Müzik Kaydetme Nasıl Yapılır

Günümüzün en iyi müzik programı Spotify ile müzik kaydetme nasıl yapılır? Spotify müzik kaydetme nasıl yapılır rehberi ile ücretli müziklerin hepsini ücretsiz şekilde bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.

Spotify’ı kullanarak en sevdiğiniz müzikleri çevrimiçi olarak kolayca dinleyebilirsiniz ve uygulamanın premium üyeliği ile istediğiniz şarkıları indirmek de mümkündür. Peki ya premium üyeliğiniz yoksa ve yine de şarkılarınızı çevrimdışı istiyorsanız? İşte Spotify müzik kaydetme burada ön plana çıkıyor.

Spotify üzerinden indirdiğiniz dosyalar farklı bir uzantı ile bilgisayarınızda saklandığı için onları doğrudan kullanamazsınız. Böyle bir durumda yardımımıza Audacity koşuyor. Ayrıca farklı indirmeler hakkında bilgi almak için İpuçları kategorimize göz atabilirsiniz.

Spotify Müzik Kaydetme 2020

Audacity’nin arayüzü oldukça kafa karıştırıcı görünebilir, ancak bu yazılımı kullanarak müzik kaydetmek gerçekten çok kolay. Üstelik Audacity’yi seçmek en iyi seçenektir çünkü yazılım tamamen ücretsizdir.

Not: Adımlar yalnızca bilgisayar kullanılarak gerçekleştirebilir.

  1. Masaüstünüzde Audacity’yi açın. Henüz sahip değilseniz, Audacity’yi resmi sitesinden indirebilir ve yükleyebilirsiniz.
  2. Şimdi, sol taraftaki Audio Host açılır menüsünde WindowsWASAPI‘yi seçin. MacOS kullanıyorsanız Core Audio‘yu seçin.
Spotify Müzik Kaydetme Nasıl Yapılır
  1. Ses çıkışı için kullanılan hoparlörlerin hem Audacity hem de masaüstünüz için ortak olduğundan emin olmalısınız. Bunun için görev çubuğunuzun sağ altındaki hoparlör simgesine tıklayın. Tıkladıktan sonra, masaüstünün kullandığı hoparlörün adını görebileceksiniz.
Spotify Müzik Kaydetme Nasıl Yapılır

Ayrıca bkz: Netflix Film İndirme Nasıl Yapılır

  1. Şimdi Audacity’ye geri dönün ve Playback Device menüsü altında uygulama tarafından kullanılan hoparlörleri kontrol edin. Hoparlörler farklıysa, cihazla aynı hoparlörleri seçin.
Spotify Müzik Kaydetme Nasıl Yapılır
  1. Bundan sonra, Recording Channels gidin ve 2 (Stereo) Recording Channel‘ı seçin
Spotify Müzik Kaydetme Nasıl Yapılır
  1. Spotify müziğini kaydederken hiçbir harici kaynaktan sesin kaydedilmediğinden emin olmak için Recording Device‘na gidin ve Speakers‘i seçin.
Spotify Müzik Kaydetme Nasıl Yapılır

Artık Audacity, Spotify şarkılarınızı kaydetmek için ayarlandı.

Ayrıca bkz: En İyi YouTube Video İndirme Programları

  1. Şarkıyı en başından kaçırmadan kaydetmek için, Spotify’dan müziği çalmadan önce kayıt simgesine (kırmızı noktalı kare kutu) tıklayın.
Spotify Müzik Kaydetme Nasıl Yapılır
  1. Şimdi Spotify uygulamasını açın ve kaydetmek istediğiniz müziği çalın. Müziğiniz şimdi kaydediliyor.
  2. Şarkı bittiğinde veya kaydı durdurmak istediğinizde, sadece Space tuşuna veya durdur simgesine basın.
Spotify Müzik Kaydetme Nasıl Yapılır

Kaydedilen Spotify Müziğini Dışarı Aktarma

Bununla kayıt başarıyla tamamlandı. Şimdi dosyayı cihazınıza yerel olarak kaydetmelisiniz. İsterseniz, kaydedilen müziği, beklendiği gibi olup olmadığından emin olmak için kaydetmeden önce dinleyebilirsiniz. Bundan sonra, dosyayı kaydetmek için verilen adımları izleyin.

Spotify Müzik Kaydetme Nasıl Yapılır

Audacity, şüphesiz Spotify’dan müzik kaydetmek için en iyi uygulama olarak çalışacak ve bu da ücretsiz olacak. Kayıt, Audacity tarafından sağlanan çeşitli şaşırtıcı özelliklerden sadece biridir.

Uygulama, şarkıcılar ve müzik geliştiriciler için de harika bir kullanım olabilir. Müziği tasarlamanıza yardımcı olabilecek hemen hemen her özelliği sağlar. Dahası, Audacity yalnızca sesle ilgili her şey için tasarlanmıştır, bu nedenle müzik kaydederken herhangi bir kalite bozulma şansı yoktur.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir