Tarih:Mayıs 25, 2024

Samsung Display Yapımı 90Hz OLED Ekranlı Laptoplar Yolda

Samsung, 120Hz ekran yenileme hızına sahip LCD ekranları geride bırakacak 90Hz OLED ekranlara sahip laptoplar üretecek...

Samsung Display Yapımı 90Hz OLED Ekranlı Laptoplar Yolda

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, Samsung Display yapımı 90Hz ekran yenileme hızı bulunan OLED ekranlı laptop piyasaya sürecek. Şirket, kısa süre önce amiral gemisi akıllı telefonlarını piyasaya sürdü. Şimdi ise piyasaya yeni bir laptop serisi sürmeye hazırlanıyor olabilir.

Yeni laptop serisi dünyada bir ilk olan 90Hz yenileme hızına sahip OLED ekran ile gelecek.

Bu yeni tür ekranların 2021 yılının ilk çeyreğinde piyasaya çıkması bekleniyor. Samsung Display CEO’su Joo Sun Choi, planlarının başlangıçta 14 inç, 90Hz OLED ekranlar yapmak olduğunu söyledi.

Samsung’un ekran teknolojileri üreten bir yan kuruluşu olan Samsung Display, tüketicilerin OLED panelleri yüksek özellikli bir kullanım gerektirmesine rağmen 90 Hz yenileme hızı sunan OLED ekran fikrini hızla benimseyeceklerine inanıyor

Samsung Display Yapımı 90Hz OLED Ekranlı Laptoplar Yolda

90 Hz yenileme hızında, görüntü saniyede 90 kez oluşturulacak. Üstelik hareket halindeki bu hızlı yenileme hızı güncellemesi sayesinde daha etkin oyun oynamanız mümkün. Ayrıca OLED ekranlar, aynı yenileme hızına sahip LCD ekranlara göre bir ekrandan diğerine çok daha hızlı geçiş yapabilir.

Ayrıca bkz: Samsung Galaxy Chromebook 2 – Fiyatı Ve Özellikleri

Şirket, OLED ekranların ödün vermeden oyun ve film izlemeyi daha canlı, zevkli bir deneyim haline getirebileceğini iddia ediyor. Samsung ayrıca, şirketin 90Hz OLED ekranının, aslında 120Hz LCD ekranlarla eşdeğer olan yüksek hızlı kalite sunduğunu da ekliyor.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir