Tarih:Haziran 16, 2024

Netflix Oyun Hizmeti Geliyor – İşte Tüm Özellikleri

Netflix artık oyun hizmeti ile ön plana çıkacak gibi duruyor...

Netflix Oyun Hizmeti Geliyor - İşte Tüm Özellikleri

Oyun hizmetleri genişliyor. Yeni adım Netflix tarafından geliyor ve Netflix oyun hizmeti getiriyor. Bununla birlikte şirket, OTT filmlerinde elde ettiği başarıyı tekrarlamayı umuyor. Şu an için bir çıkış tarihi yoki. Ancak 2022’nin sonunda piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Netflix oyun hizmeti adımı, Amerikan firmasının film ve dizi çabalarını azaltacağı anlamına gelmiyor. Bütün bunlar her zamanki hızında devam edecek.

Netflix Neden Oyun Alanına Giriyor?

Film izleme devinin son rakamları göz önüne alındığında, kullanıcı tabanı büyümesi son zamanlarda durdu. Oyuna başlamak, Netflix’ten çok sayıda yeni abone kazanmak için akıllıca bir hamle gibi görünüyor. Her şey yolunda giderse, yeni ama gelecek vaat eden bir oyuncu demografisini hedeflemek, OTT ortamında kökten devrim yaratabilir.

Bu aynı zamanda Netflix’in Amazon Prime Video ve Disney+ gibi rakiplerini geride bırakmasına da yardımcı olacaktır. 2019’da Netflix, hissedarlarına yazdığı bir mektupta oyunun artan önemini vurguladı. Şirket, ekran süresi açısından her zamanki rakiplerine liderlik etmesine rağmen, popüler çevrimiçi çok oyunculu oyun Fortnite’a kapıldığını açıkladı.

Netflix Oyun Hizmeti Geliyor - İşte Tüm Özellikleri

Mektupta, “Fortnite ile HBO’dan daha fazla rekabet ediyoruz (ve kaybediyoruz)” dedi.

Netflix, oyun endüstrisine doğrudan girerek bu tür popüler oyunlarla da daha iyi rekabet edebilir.

Ayrıca bkz: En İyi Netflix Filmleri 2021

Netflix Oyun Hizmeti Ücretli mi Olacak?

Netflix’in oyunları için müşterilerden ayrıca ücret almayacağı bildirildi. Video içeriği ve oyun içeriğinin birleşimi tek bir abonelik fiyatının altına düşecek.

Ancak, bunun yeni hizmetler arasında ortak bir strateji olduğuna dikkat edilmelidir. Başlangıçta çok az kârla başlarlar veya hiç kâr etmezler. Daha sonra kullanıcı tabanları yeterince büyüdüğünde bir ücret alırlar. Bu nedenle, Netflix’in de adımı takip edebileceğini ve nihayetinde oyunlar için ayrı ücretlendirmeye başlayacağını varsaymak gerçekçi olmayacaktır.

Netflix Oyun Hizmeti Hangi Oyunları İçerecek?

Oyunlar için ayrılmış bir bölümü olmamasına rağmen, OTT platformu, oyun dünyasına pek de yabancı değil. Bunun nedeni, şirketin daha önce IP’sini Stranger Things’e uyarlamak için bir geliştiriciyle işbirliği yapmış olmasıdır.

Ek olarak Netflix, filmlerin ve oyunların kesiştiği noktada yer alan gri alanı zaten araştırdı. Başka bir deyişle, platform, “etkileşimli film oyunu” kategorisine giren Black Mirror: Bandersnatch gibi şovlar yayınladı.

Ayrıca bkz: Netflix Film İndirme Nasıl Yapılır

Bilmeyenler için etkileşimli film oyunu, bir film-oyun birleşimidir. Burada, oyuncunun seçimlerine göre bir film oynanır. Dolayısıyla Netflix’in IP’lerine dayalı etkileşimli film oyunlarına odaklanabilmesi için güçlü bir şans var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir