Tarih:Aralık 2, 2023

Amazon ile Kod Bilmeden Uygulama Geliştirme

Amazon ile Kod Bilmeden Uygulama Geliştirme

Kod bilmeden uygulama geliştirme yapmak ister misiniz? Amazon Honey code geliştiricileri kodsuz uygulama geliştirme için yeni bir öneri yayınladılar. Çok az programlama veya hiç programlama gerektirmeyen yeni bir kodlama ile hızlı bir şekilde uygulama oluşturmasına olanak sağlıyor.

Yeni Amazon Honeycode platformu, kullanıcıların uzmanlık düzeyleri ne olursa olsun mobil ve web uygulamaları geliştirmelerine olanak tanıyor. Şirket, Honeycode’un AWS desteği ile üzerine inşa edildiğini öne sürdü.

Üstelik Amazon Honey code, bugün bazı bölgelerde beta biçiminde mevcut ve yakında daha fazla özellik ile gelmesi söz konusu. Peki bu Amazon Honeycode nedir? Amazon Honeycode nasıl kullanır?

Amazon Honey code ile Kod Bilmeden Uygulama Geliştirme

Amazon Honey code, kullanıcılara web tabanlı bir görsel uygulama oluşturması sağlıyor. Tabiki beraberinde oldukça karmaşık bir arayüz getiriyor. Kullanıcılar önceden oluşturulmuş birkaç şablon arasından seçim yapabiliyor. Ya da elektronik tablo tabanlı kurulumu kullanarak kendi şablonlarını oluşturmayı deniyor.

Amazon ile Kod Bilmeden Uygulama Geliştirme

Excel benzeri formülleri kullanarak işlevler ve hizmetler ekleyebilmeniz mümkün. Mevcut şablonlar arasında süreç onayları, etkinlik zamanlaması, müşteri ilişkileri yönetimi, kullanıcı anketleri, yapılacaklar listeleri, içerik ve envanter izleme uygulamaları bulunuyor.

Bu uygulamalardan alınan veriler daha sonra AWS üzerine kurulmuş bir veritabanı tarafından alınır ve işlenir. Bu sayede Amazon her bir sayfa başına 100.000 satıra kadar ölçeklendirilebileceğini öne sürüyor. Yani kullanıcılar temel altyapı hakkında endişelenmek zorunda kalmıyor ve uygulamalarını geliştirmeye devam edebilirler.

Amazon ile Kod Bilmeden Uygulama Geliştirme

Amazon Honey code, 20 kullanıcıya kadar uygulama oluşturmak için ücretsizdir. Ancak bundan daha büyük bir girişim isterseniz, kullanıcı sayısına ve gerekli depolama gereksinimlerine bağlı olarak ekstra ödeme gerekiyor.

Kısacası, şimdi Amazon Honeycode ile, neredeyse herkes kod bilmeden uygulama geliştirme aracılığıyla güçlü özel mobil ve web uygulamaları oluşturabilmeniz mümkün.

Kaynak: AWS.Amazon

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir