Tarih:Mayıs 25, 2024

Google Chrome Performans Güncellemesi Yayılandı – Artık İşlemciler Yorulmayacak

Google Chrome Performans Güncellemesi Yayılandı - Artık İşlemciler Yorulmayacak

En iyi arama motoru olan Google‘ın Chrome tarayıcısı, Chrome 87 güncellemesiyle şirketin bu zamana kadar duyurduğu en büyük performans güncellemesini aldı. Google, tarayıcının artık daha hızlı ve daha iyi işlemci ve RAM kullanımıyla daha pil dostu olduğunu söylüyor.

Google Chrome, günümüzde en popüler tarayıcı seçeneklerinden biridir. Bunun nedenlerinden biri, satın aldığınızda çoğu Android telefonda zaten mevcut olmasıdır. Diğer bir neden de, ondan en iyi şekilde yararlanmanıza izin veren birçok uzantıya sahip olmasıdır.

Ayrıca bkz: En İyi Google Chrome Eklentileri

Bu güncellemeyle Google, bazı yeni özellikler ekledi ve Chrome’u optimize etti. İşte Google Chrome 87 güncellemesinin detayları.

Google Chrome 87 ile Gelen Yenilikler

Bu 2020’nin son Chrome sürümü olarak yayınlandı. Bu nedenle temelde Google’ın bu yıl sunduğu en iyi sürümdür. Önce yeni özelliklerden bahsedelim.

En son sürümde, sekmeler için bir arama özelliği elde edeceksiniz. Adından da anlaşılacağı gibi, aradığınız sekmeyi veya sekmeleri aramanızı sağlar. Önce Chromebook’lara gelecek ve ardından diğer masaüstü platformları için kullanıma sunulacak.

Google, birçok insan için kullanışlı olabilecek başka bir özellik ekledi. Chrome Eylemleri, doğrudan adres çubuğuna bir komut yazmanıza ve bunu günlük görevler için kısayol olarak kullanmanıza olanak tanır.

Google Chrome Performans Güncellemesi Yayılandı - Artık İşlemciler Yorulmayacak

Örneğin, adres çubuğuna “şifreleri düzenle” yazarsanız, diğer önerilerin yanı sıra bir işlem düğmesi alırsınız. Düğmeyi tıkladığınızda, şifreleri düzenleme sayfasına yönlendirileceksiniz.

Performans Yenilikleri

Şimdi sıra performans konusunda. İyi hoş bir tarayıcı olarak bildiğimiz Chrome, aynı zamanda işlemci düşmannı olabiliyor bazen. Google, Chrome’un artık %25 daha hızlı başlayacağını, %7 daha hızlı yükleneceğini ve daha az RAM ve pil kullanacağını söylüyor.

Bu yeni özellikler ve performans güncellemeleriyle Google, Chrome web tarayıcısına daha fazla güç kattı. Bu değişikliklerin tarayıcının gerçek hayattaki kullanımını nasıl etkilediğini göreceğiz.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir