Tarih:Haziran 14, 2024

En İyi Arama Motorları 2020

En İyi Arama Motorları

En iyi arama motorları arasında seçiminiz hangisi olacak? Bing vs Yahoo vs Google, heyecanlı bir başlık değil mi? 2020 yılında kullanabileceğiniz en iyi arama motorları arasında nasıl en ideali seçenersiniz? Arama motorları savaşlarında hangisi lider? Sorular, sorular, sorular…

Muhtemelen çoğunuz Google’ı tercih ettiğiniz arama motoru olarak kullanıyorsunuzdur. Hatta tarayıcılardaki varsayılan web sayfası bile Google. Ancak bu durum, Google’a karşı hiçbir rakip olmadığı anlamına gelmez.

Bing ve Yahoo arama motorlarını da duymuş olabilirsiniz. Dürüst olmak gerekirse, Google’la rekabet etmeye çalışan tek kişi onlar. Öyleyse, yan yana karşılaştırarak Bing vs Yahoo vs Google arasında kimin kazandığını kontrol edelim.

En İyi Arama Motorları Google, Yahoo ve Bing Arasındaki Farklar

1. Görünüm

Google, kullanıcıları memnun eden basit, minimalist ve sade bir beyaz temaya sahiptir.

En İyi Arama Motorları

Buna karşılık Bing, ana sayfasını günlük olarak değiştirir. Ayrıca takip ettiğiniz haberlere uygun sürekli olarak ilgili bilgilerle birlikte görünümünü yeniler.

Yahoo ise bir hayli dağınıktır. Ayrıca ana sayfasındaki diğer arama motorlarından çok daha fazla bilgi ve haber sağlar.

Kazanan Bing

Ayrıca bkz: MX Player vs VLC Player – Hangisi Daha İyi ?

2. Arama Sonuçları

Arama sonuçlarını tam anlamıyla anlamak için üç farklı arama motorunda bir arama gerçekleştirdim. Aranılan “Arama motoru” ibaresinde üçü de farklı sonuçları gösterdi. 

En İyi Arama Motorları

Arma sonuçlarında Bing 1.540.000, Yahoo sonuçları göstermedi bile, buna karşılık Google 71.700.000 sonuç görüntüledi. Tabi ki sonuçlar aradığınız anahtar kelimeye bağlıdır ve buna göre değişecektir.

Kazanan Google

3. Yüklenme Hızı

Yalnızca Google sonuçları görüntülemek için geçen süreyi gösteriyor. Bing sadece sonuçları gösterirken, Yahoo neredeyse kendi halinte takılmaya devam ediyor. Sonuçlar tabiki, Google’ı daha güvenilir hale getiriyor.

En İyi Arama Motorları

Bu arada Google, “Arama Motorları” anahtar kelimesine ilişkin sonuçları görüntülemek için sadece 0.49 saniye sürdü. Bu durumda da, internet hızınıza bağlı olarak değişiklikler gösterebilir. 

Ayrıca bkz: Super Mario Alternatifi En İyi Oyunlar

Kazanan Google

4. Seçenekler ve Menüler

Ana sayfa seçenekleri hakkında konuşursek, Google Arama Motorundan günlük olarak kullanabileceğiniz tüm Google ürünlerine erişebilirsiniz. Örneğin, Gmail, YouTube, Haritalar, Google Play Store, Kişiler, Takvim, Çeviri ve Fotoğraflar.

En İyi Arama Motorları

Bing’de sadece eğlenceli oyunlar, arama geçmişiniz ve günlük aktiviteler için gerekli olmayan diğer sekmelere göz atabilirsiniz. Oysa Yahoo’da sadece trend haberlere göz atabilirsiniz ve hepsi bu kadar.

Kazanan Google

4. Görsel Aramalar

Bu arama motorlarından herhangi birinde görsel ararken, Google sonuçların sonsuz bir listesini gösterdi. Ve son bölüme iner inmez, motor otomatik olarak daha da fazla sonuç yükler.

Oysa, Bing ve Yahoo burada sadece sınırlı sayıda sonuç gösterir. Sayfa sonunda daha fazla görüntü görmek için daha fazla sonuç yükleyebilseniz de, burada otomatik sürüm yoktur.

Kazanan Google

Sonuç

Beklendiği gibi Google, Bing vs Yahoo vs Google karşılaştırması arasında en üst sırada yer aldı. Arama motorunun yanı sıra, Google günlük faaliyetlerimizde de kullanılmaktadır. Örneğin, YouTube, Gmail ve Google Maps Navigation gibi araçlara sürekli ihtiyacımız oluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir