Tarih:Haziran 14, 2024

En İyi Android Temizleme Uygulamaları 2021

En iyi Android temizleme uygulamaları ile cihazınızı hızlandırmak çok daha kolay...

2021 yılının en iyi Android temizleme uygulamaları ile telefonunuzu hızlandırmanız mümkün. Telefonunuzun veya tabletinizin yavaşladığını ve gereksiz şeyler ile dolu olduğunu mu düşünüyorsunuz? Böyle durumlarda Android temizleyiciler devreye girerek işinizi kolaylaştırmaktadır. En iyi Android temizleme uygulamaları ile cihazınızın performansını artırabilir, pil ömrünü uzatabilir ve gereksiz uygulamalardan kurtulabilirsiniz.

Herkesin aklına gelen ilk soru şu oluyor? Peki bu Android temizleme uygulamaları gerçekten iş görüyor mu? Sorunuza alacağınız cevap evet olacaktır. Mesela önbellek dosyalarının çok fazla birikmesi sonucu temizlenmesi gerekmektedir. Ayrıca telefonunuza siz farkında olmadan kaydolan küçük resimler ve reklamlar da önemsiz gibi görünse de çok fazla yer kaplamaktadır.

Android temizleme uygulamaları ile gereksiz dosyalardan kurtulabilir ve telefonunuzun veya tabletinizin ömrünü uzatabilirsiniz. Sizler için en iyi Android temizleme uygulamaları listesini oluşturarak kolaylık sağlamayı amaçladık…

2021 Yılının En İyi 7 Android Temizleme Uygulaması

SıralamaEn İyi Android Temizleme Uygulamaları 2021 
1Norton Clean
2Google Files
3SD Maid
4CCleaner
5Ace Cleaner
6Droid Optimizer
7AVG Cleaner

1. Norton Clean

Anti-virüs özelliğiyle bilinen Norton Clean, cihaz temizleme özelliğiyle de son dönemlerde kendisini çok geliştirmiştir. Reklamsız en iyi android temizleme uygulamalarından bir tanesidir. Kullanıcı gizliliğini koruması ve verimliliği ile en güvenilir seçenekler arasındadır.

Norton Clean, cihazınıza yüklü olan bütün uygulamaların gereksiz dosyalarını temizliyor. Cihazınızdan sildiğinin uygulamaların gereksiz oluşturduğu dosyaları, kullanılmaya önbellek dosyalarını ve daha fazlasını temizleyerek mükemmel bir hizmet sunuyor. Bunların yanı sıra nadiren kullandığınız ve belki de telefonunuzda olduğunu bile unutmuş olduğunuz uygulamaları silmek isteyip istemediğinize dair öneriler sunmaktadır.

Play Store Puanı: 4,6

Play Store’dan Toplam İndirme Sayısı: 5 Milyondan Fazla

Norton Clean indir

Ayrıca Bkz: Android Yetişkin İçerikler Nasıl Engellenir

Google Files

Google Files, Android kullanıcıları için kullanımı kolay ve güvenilir temizleme uygulamasıdır. Önemsiz dosyaları temizlerken bir yandan da kullanıcılara eski fotoğrafları, kullanılmayan uygulamaları ve daha fazlasını silmelerini öneren bir liste oluşturur.

Google Files’ı öne çıkaran en önemli özelliği, öncelikli olarak bir dosya yöneticisine sahip olması ve çevrimdışı dosya aktarım hizmeti sunmasıdır. Üstelik uygulamanın reklamsız olması da tercih edilmesindeki bir diğer etkendir. Reklamsız en iyi android temizleme uygulamaları arasında ilk sıralarda yerini almıştır.

Kullanıcıların dosyalarını ve klasörlerini yönetmelerine yardımcı olan kullanıcı dostu kolay bir arayüze sahiptir.

Play Store Puanı: 4,6
Play Store’dan Toplam İndirme Sayısı: 500 Milyondan Fazla

Google Files indir

SD Maid

En iyi Android temizleme uygulamaları arasında SD Maid, sunduğu olağanüstü hizmete rağmen en az bilinen temizleme uygulamaları arasındadır. Bu uygulama sayesinde Android’deki gereksiz dosyalar derinlemesine temizlenebilmektedir.

Temizleme özelliğinin yanı sıra dosyaları yönetmek için çok çeşitli araçlara da sahiptir. Aynı zamanda mükemmel bir cihaz depolama analizörüdür ve kullanıcılara cihazın depolama alanı hakkında ayrıntılı bir genel bakış sunar.

Ayrıca, temizleme planlayıcısı sayesinde telefonunuzu istediğiniz saat aralığında temizleyebilirsiniz. Ancak, bu özellik için SD Maid Pro sürümünü indirmeniz gerekir.

Play Store Puanı: 4.4
Play Store’dan Toplam İndirme Sayısı: 10 Milyondan Fazla

SD Maid indir

Ayrıca Bkz: En İyi Android Fotoğraf Düzenleme Programları

CCleaner

En iyi temizleme uygulamaları yalnızca Android için değil, Windows 10 PC’ler ve macOS için de harikalar yaratıyor. CCleaner‘ı kullanarak gereksiz dosyaları kaldırabilir, cihazınızın RAM’ini temizleyebilir ve daha fazla alan kazanabilirsiniz. Android için en iyi ücretsiz temizleyicilerden bir tanesidir.

Size aynı anda birden fazla uygulamayı kaldırma seçeneği sunar. Gelişmiş depolama analizi sayesinde, cihazınızda yer kaplayan bütün dosyaları görebilirsiniz.

Temel temizleme işlevlerinin yanı sıra, Android için CCleaner ayrıca bir sistem izleme aracına sahiptir. Farklı uygulamaların CPU kullanımını, uygulamalar tarafından tüketilen RAM’i ve cihazın sıcaklık seviyesini kontrol altına alır. CCleaner, Android için harika bir temizlik uygulaması olsa da, kullanıcıları reklamları ile çok rahatsız ettiği için büyük eleştiri toplamaktadır.

Play Store Puanı: 4.7
Play Store’dan Toplam İndirme Sayısı: 50 milyondan fazla

CCleaner indir

Ace Cleaner

Basit ama etkili bir Android temizleme uygulaması olan Ace Cleaner size telefon optimizasyonunda da yeni bir deneyim sunacaktır. Ace Clean, Ace Boost, Quiet Notification, Battery Saver ve CPU Cooler gibi öne çıkan özellikleri ile Ace Cleaner, cihazınızın performansını artırabilir ve en üst düzeye çıkarabilir.

Deponuzda benzer fotoğrafları bulabilen ve bunları silme, koruma ve alanı temizleme seçeneği sunan harika fotoğraf temizleyiciye sahiptir. Birden çok özelliği ve sezgisel kullanıcı arayüzü ile 2021’in en iyi android temizleyicisidir.

Play Store Puanı: 4,6
Play Store’dan Toplam İndirme Sayısı: 10 Milyondan Fazla

Ace Cleaner indir

Ayrıca Bkz: En İyi Android Video Düzenleme Programları

Droid Optimizer

Droid Optimizer, Android için en eski temizleme uygulamalarından bir tanesidir. Kullanıcı arayüzü biraz eski gibi görünse de, çoğu akıllı telefonda mükemmel bir sonuç ortaya çıkarır.

Droid Optimizer’da Android cihazınızı temizlerken arka plan işlemlerini de tek dokunuşla sonlandırabilirsiniz. Ayrıca uygulamayı otomatik temizlemeye de ayarlayabilirsiniz. Ayrıca, en güzel yanlarından bir tanesi de uygulama reklamsızdır.

Droid Optimizer, 2021’de kullanabileceğiniz Android için en iyi temizleme uygulamalardan bir tanesidir.

Play Store Puanı: 4,4
Play Store’dan Toplam İndirme Sayısı: 1 Milyondan Fazla

Droid Optimizer indir

AVG Cleaner

AVG Cleaner, deneyebileceğiniz en iyi Android temizleme uygulamalarından bir tanesidir. Gereksiz dosyaları temizlemenin yanı sıra, dosya yöneticisi, bellek güçlendirici ve yinelenen fotoğrafları ortadan kaldırma gibi özelliklere de sahiptir.

Bu temizleme uygulaması sayesinde arka planda çok fazla şarj yiyen uygulamaları da durdurarak pil ömrünüzü uzatabilirsiniz. Uygulamanın şarjı nasıl tükettiği ve kullanım analizleriniz hakkında size kısa bir bilgi de vermektedir. Tek eksi özelliği, reklamların çok olmasıdır.

Play Store Puanı: 4,6
Play Store’dan Toplam İndirme Sayısı: 50 Milyondan Fazla

AVG Cleaner indir

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir