Tarih:Haziran 16, 2024

Asus ROG Phone 5 Özellikleri Netlik Kazanıyor

Asus'un 2021 yılı amiral gemisi akıllı oyun telefonu Asus ROG Phone 5, çeşitli sertifikalar alarak bazı özelliklerini ortaya çıkarmış oldu...

Asus ROG Phone 5 Özellikleri Netlik Kazanıyor

Kısa bir süre sonra tanıtılması beklenen akıllı oyun telefonu Asus ROG Phone 5 özellikleri her geçen gün netleşiyor. Artık yeni ASUS_I005DA model numaralı Asus ROG Phone 5’in tasarımı da onaylandı denilebilir.

Ortaya çıkan MIIT ve TENAA raporları, cihaz hakkında bilinmeyen birçok özelliğe ışık tuttu. Arka tarafın sol alt kısmında ROG logosunu gösteren nokta matrisli bir Aura Lighting var. Bunun yazılım kullanılarak özelleştirilebilir olması gerekiyor.

Benzer bir nokta vuruşlu tasarım, ROG Phone 3 ile başlatılan Lightning Armor kasasında da yer almıştı. Sertifikasyon ayrıca, telefonun önceki modele benzer bir FullHD+ ekranla geleceğini gösteriyor. Ekran, 144Hz yenileme hızını taşıyor.

Asus ROG Phone 5 Özellikleri Netlik Kazanıyor

Ekran boyutu ve teknolojisi arasında Asus ROG Phone 5, 6,78 inç OLED‘dan yararlanacak. 6000 mAh batarya ve 65W hızlı kablolu şarjı desteği ile gelecek. Listede ayrıca kutudan doğrudan Android 11 işletim sistemi yüklü olarak çıkacak.

Aralık 2020’deki Geekbench listesi, 8GB RAM‘e sahip Snapdragon 888 yonga setini zaten onayladı. Ancak 12GB RAM sürümü hakkında da bazı söylentiler mevcut. Üstelik birincil sensörün olduğu 64MP olduğu üçlü arka kamera kurulumu olacak.

Kaynak: GeekBench

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir