Tarih:Haziran 16, 2024

Apple Watch Google Haritalar Desteği Yenilendi

Apple Watch Google Haritalar Desteği Yenilendi

Google, Pazartesi günü Apple Watch Google Haritalar desteğini yeniden başlattığını duyurdu. Arama motoru devi, yenilenen Google Haritalar’ın önümüzdeki haftalarda tüm dünyadaki kullanıcılara sunulacağını açıkladı.

Apple Watch Google Haritalar desteği, kullanıcıların tahmini varış zamanlarını takip etmelerini ve ayrıca uygulama tarafından verilen adım adım talimatları izleyerek hedeflerine ulaşmalarını sağlıyor. Apple kullanıcıları 2017 yılına kadar Google Haritalar desteğine sahipti, ancak bilinmeyen nedenlerden dolayı kaldırıldı.

Google, yeni özelliklerle dolu Goggle Haritalar’ın, yürüme, bisiklet sürme vb. için talimatlar içeren adım adım talimatları kullanarak kullanıcıların kolayca gezinmelerine olanak tanıyacağını bir blog gönderisiyle paylaştı. Kullanıcılar, dönüşler hakkında saatleri aracılığıyla uyarılacaklar. Bu sayede yoldaki trafik hakkında GPS’e bakmak için gözlerini yoldan ayırmak zorunda kalmayacaklar.

Apple Watch Google Haritalar Desteği Yenilendi

Google, Google Haritalar için kullanıcıların uygulamada birbirlerini takip etmelerine olanak tanıyan ilginç bir özellik de ekledi. Bu, kullanıcıların artık bir yerin resimlerini veya incelemesini içeren ayrı bir profil sayfasına sahip olacağı anlamına geliyor.

Profil, belirli bir kullanıcı tarafından incelenen yerleri de düşünen diğer kullanıcılar tarafından takip edilebilir. Google, bu özelliği dünyadaki tüm kullanıcılar için kullanıma sundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir