Xiaomi bu yıl Snapdragon 870 yonga seti İçeren üç amiral gemisi telefon piyasaya sürecek
Xiaomi Bu Yıl Üç Amiral Gemisi Telefon Piyasaya Sürecek
Cep Telefonu

Xiaomi bu yıl Snapdragon 870 yonga seti İçeren üç amiral gemisi telefon piyasaya sürecek

Kısa bir süre içerisinde büyük bir popülarite kazanan Xiaomi, bu yıl Snapdragon 870 yonga seti içeren üç amiral gemisi telefon piyasaya sürecek. Xiaomi, bazı birinci sınıf akıllı telefonları aktif olarak piyasaya sürüyor ve üst düzey cihaz portföyünü sürekli olarak genişletiyor. Son zamanlarda şirket, Qualcomm Snapdragon 870 yonga seti tarafından desteklenen Mi 10S ve Redmi K40 akıllı telefonlarını piyasaya sürdü.

Şimdi, yeni bir rapor, şirketin bu yıl Qualcomm Snapdragon 870 yonga seti tarafından desteklenen üç cihaz daha piyasaya sürmeyi planladığını iddia ediyor. Ancak bu cihazlarla ilgili bilgiler henüz ortaya çıkmadı.

Qualcomm Snapdragon 870 yonga setinin başlıca özelliği 7nm olmasıdır ve Snapdragon 865 Plus yonga setinin daha da hızlandırılmış bir versiyonu gibi görünmektedir. Ana çekirdeği Snapdragon 865 Plus’ın ana çekirdeğinden 100 megaHertz daha fazla olan 3.2GHz saat hızına sahip Kryo 585 CPU barındırmaktadır. Adreno 650, içindeki GPU’dur ve mmWave ve 6GHz altı ağlar için destek sağlayan bir Snapdragon X55 5G modemi barındırır. Ayrıca Bluetooth 5.2 desteği, Wi-Fi 6 desteği ve Hızlı Şarj 4+ desteği vardır.

Xiaomi Bu Yıl Üç Amiral Gemisi Telefon Piyasaya Sürecek

Görünüşe göre Snapdragon 870 yonga setinin varlığı, diğer telefonları geride bırakacak gibi görünüyor. Xiaomi, Snapdragon 870 yonga setinden güç alan cihazlara sahip tek üretici değil. Motorola, OPPO ve iQOO gibi diğer telefon üreticileri de SD870 ile çalışan cihazlarını piyasaya sürdüler ve yenileri için hazırlıklara devam ediyorlar.

Ayrıca Bkz: En İyi Xiaomi Telefonlar 2020

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir