Tarih:Mayıs 25, 2024

Xbox Konsolu İphone Telefona Nasıl Bağlanır?

Xbox konsollarını iPhone telefonlara nasıl bağlayacağınız konusunda küçük bir ipucu hazırladık...

Xbox Konsolu İphone Telefona Nasıl Bağlanır?

Xbox konsollarını Xbox dışındaki cihazlara bağlamak bazen zor olabiliyor. Ancak sizlere Xbox konsolu İphone telefona nasıl bağlanır ipucunu oluşturdu. Bu sayede iPhone’a bağlamak istiyorsanız, size detalı bir şekilde nasıl yapılır, kısaca açıkladık.

Bu arada birden fazla Xbox konsol modelini iPhone veya iPad’inize bağlayabilirsiniz. Hangi denetleyici modellerinin uyumlu olduğuna gelince, bunları aşağıda listelede inceleyebilirsiniz. Bununla birlikte, iOS’taki her oyun kablosuz konsolları desteklemez.

Hangi oyunların konsol desteği olduğunu öğrenmek için App Store‘da oyunun sayfasına gidin. Oyunu al düğmesinin altında bir konsol simgesi var mı, kontrol edin. Şayet simge yoksa, oyun kablosuz konsolu desteklemez.

iPhone’un Desteklediği Konsol Modelleri

Aşağıdaki listede iPhone telefonların desteklediği konsol modellerini görebilirsiniz.

  • Xbox kablosuz konsol (Model 1708)
  • Xbox Elite kablosuz konsol seri 2
  • Xbox adaptive controller
  • Xbox kablosuz konsol seri S & seri X

Artık hangi Xbox konsollarının bir iPhone’a bağlanabileceğini bildiğimize göre, bir Xbox denetleyicisini iPhone ile eşleştirme adımlarına geçelim.

iPhone ile Xbox Konsol Bağlantısı Nasıl Yapılır?

1. İlk olarak iPhone’unuzdaki Bluetooth’un açık olduğundan emin olun.

2. Sonra Xbox konsolunuzdaki Xbox düğmesine ve paylaş düğmesine aynı anda yaklaşık 4-5 saniye basın. Paylaş düğmesini, kumandanın üst kısmına doğru okla gösterilen siyah panelde bulabilirsiniz.

Xbox Konsolu İphone Telefona Nasıl Bağlanır?

3. Xbox ve paylaş düğmesine aynı anda bastıktan sonra, Xbox düğmesinin beyaz ışıkla yanıp söndüğünü göreceksiniz. Bu, Xbox denetleyicinizin şu anda eşleştirme modunda olduğu anlamına gelir.

4. Şimdi, iPhone’unuzun Bluetooth ayarlarında Xbox kablosuz konsolunu arayın ve iPhone’unuza bağlanmak için üzerine tıklayın.

5. Eşleştirme gerçekleştikten sonra iPhone’unuz başarıyla bağlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir