Tarih:Haziran 16, 2024

Redmi K50 Ultra Özellikleri ve Çıkış Tarihi Sızdırıldı

Redmi, bu yıl K50 serisinin en üst modeli olan K50 Ultra'yı piyasaya sürecek. İşte telefon hakkında ilk detaylar...

Redmi K50 Ultra Özellikleri ve Çıkış Tarihi Sızdırıldı

Redmi, Şubat ayında K50 Gaming Edition‘ı, Mart ayında ise K50‘yi tanıttı. Kısa süre önce yayınlanan bir habere göre Redmi K50 Ultra telefonu yolda. Bu yeni telefon yeni serinin en üst modeli olacak gibi duruyor. Üstelik kaynak K50 Ultra’nın özellikleri ve çıkış tarihi hakkında da önemli bilgileri açıkladı.

Kaynağa göre K50 Ultra, Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setine sahip. Zaten kısa süre önce Qualcomm, yonga için Redmi ile bir ortaklığı onaylamıştı. Bundan dolayı oldukça olası bir eklenti olarka varsayılabilir. Ayrıca Xiaomi 12 Ultra‘nın da aynı çipi kullanması bekleniyor. Telefonun K50 cihazında bulunan 2K 120Hz OLED ekranını koruduğu söyleniyor. Bundan dolayı içerisinde Dolby Vision desteği bulunuyor. 120W hızlı şarj desteği de sızdırılan bilgiler içerisinde.

Söz konusu Redmi K50 Ultra çıkış tarihi olduğunda ise, telefonun bu yılın ikinci yarısında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Ancak kesin olarak hangi olduğu henüz bilinmiyor. Muhtemelen Xiaomi 12 serisinin en üst modeli olan Xiaomi 12 Ultra telefonunun çıkış tarihi ile aynı zamanlarda piyasaya sürülebilir.

Kaynak: Weibo

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir