Tarih:Mayıs 25, 2024

WhatsApp Desteği Kaldırılacak Telefonlar 2021

2021 yılında WhatsApp desteği bazı telefonlardan kaldırılacak. Şayet aşağıdaki telefonlardan birisine sahipseniz, telefonunuzu değiştirmenin zamanı geldi demektir...

WhatsApp Desteği Kaldırılacak Telefonlar 2021

Eski iPhone’lardan ve bazı eski Android telefonlardan 1 Ocak 2021’den itibaren WhatsApp desteği kaldırılacak. WhatsApp desteği kaldırılacak telefonlar arasında kullandığınız telefonlar yer alabilir. Orijinal iPhone veya Samsung Galaxy S2‘nin sahibiyseniz, artık WhatsApp’ı çalıştıramayacaksınız.

Öyle ya da böyle bu sorun gelecekti. Etkin bir şekilde WhatsApp kullananlardan birisisiyseniz, telefonunuzu yükseltmenizi öneririz. Aşağıda yer alan güncel telefonlardan birisi varsa, 1 Ocak 2021’den itibaren anlık mesajlaşma uygulamasını kullanamayacaksınız.

Jailbreak’li daha eski bir iPhone çalıştırıyorsanız, WhatsApp’ı çalıştırabilirsiniz ancak bunun için güncelleme veya destek alamazsınız. Bununla birlikte, 2021’de WhatsApp’ı çalıştırmayacak tüm cihazlar aşağıda yer alıyor. Bir işletim sistemi güncellemesinden sonra WhatsApp’ı çalıştıracak cihazlar da var.

2021 Yılı WhatsApp Desteği Kaldırılacak Telefonlar

 1. iPhone 1
 2. iPhone 3G
 3. iPhone 3GS
 4. iPhone 4
 5. Motorola DROID RAZR
 6. Samsung Galaxy SII
 7. HTC Desire
 8. LG Optimus Black

iOS 9, Android 4.0.3 veya KaiOS 2.5.1’e Güncelledikten Sonra WhatsApp’ı Çalıştıracak Telefonlar

 1. iPhone 4S
 2. iPhone 5
 3. iPhone 5S
 4. iPhone 6
 5. iPhone 6S
 6. Samsung Galaxy Note (T879)
 7. Samsung Galaxy SIII ve üstü
 8. Motorola DROID 4
 9. HTC Sensation
 10. HTC Thunderbolt (4G)
 11. LG Lucid
 12. Sony Xperia Pro
 13. JioPhone (KaiOS 2.5.1 ya da sonrası)
 14. JioPhone 2 (KaiOS 2.5.1 ya da sonrası)

Telefonunuzu Neden Güncellemelisiniz?

Yukarıda belirtilen cihazlardan birini kullanıyorsanız, onları güncel tutmalısınız. Telefonunuz daha fazla güncelleme almıyorsa bir dizi hataya, desteklenmeyen uygulamalara ve daha fazla kötü amaçlı yazılıma karşı savunmasız hale gelecektir. Tıpkı WhatsApp gibi, uygulamalar daha karmaşık hale geldikçe ve daha iyi bir güvenlik seviyesi gerektirdikçe eski cihazların daha fazla işlevselliği kaybetmesi muhtemeldir.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir