Tarih:Nisan 20, 2024

Far Cry 6 Hakkında Her Şey -Sistem Gereksinimleri ve Özellikleri

2021 yılının en çok beklenen oyunları arasında yer alan Far Cry 6'nın hakkında bilmeniz gereken ve bilinen her şeyi bir çatı altında topladık...

Far Cry 6 Hakkında Her Şey -Sistem Gereksinimleri ve Özellikleri

Ubisoft’un yakında çıkacak olan oyunu Far Cry 6 sistem gereksinimleri merak bekleniyor. Üstelik 2021 yılının en iyi oyunları arasında da ismini duyuracak yegane oyunlar arasında. Oyunda insanları çılgına çeviren en önemli noktalardan birisi Giancarlo Esposito oldu.

Fragmanın yanı sıra, açık dünya aksiyon-macera Far Cry serisinin altıncı sürümü hakkında çok az şey biliyoruz. Bu yüzden, bu makalede, çıkış tarihi de dahil olmak üzere Far Cry 6 hakkında bilmeniz gereken her şeyi sizler için derledik.

Far Cry 6 Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Far Cry 6 Çıkış Tarihi – Far Cry 6 Ne Zaman Gelecek

Far Cry 6, 2021’in ilerleyen zamanlarında piyasaya sürülecek, ancak şu anda Far Cry 6’nın çıkış tarihi hakkında kesin bir bilgi yok. Ancak sızdırılan bir Microsoft listesine göre, yeni Far cry 6 çıkış tarihi 25 Mayıs 2021 olabilir.

Başlangıçta Ubisoft, oyunu 18 Şubat 2020’de yayınlamayı planlamıştı. Ancak devam eden COVID-19 salgını nedeniyle stüdyo çıkış tarihini ertelemek zorunda kaldı.

Far Cry 6 Hangi Platformlara Gelecek

En yeni oyunlarda olduğu gibi, Ubisoft’un Far Cry 6 hem son hem de güncel konsollara gelecek. Yani Xbox One, Xbox Series X / S, PS4 ve PS5 için piyasaya sürülecek. Dahası FPS oyunu PC ve Google Stadia için de mevcut olacak.

Ayrıca bkz: En İyi PS5 Oyunları Ve Çıkış Tarihleri 2020
Ayrıca bkz: En İyi Google Stadia Oyunları 2020

Far Cry 6 Sistem Gereksinimleri ve Oyun Boyutu

Aynı sızdırılan Microsoft listesine göre Far Cry 6’nın dosya boyutu Xbox’ta yaklaşık 50 GB olacak. Tabii ki dosya boyutu PS5, Xbox Series X / S, Xbox One, PS4, PS5 ve PC’de değişiklik gösterecektir.

Far Cry 6 sistem gereksinimleri şimdilik gizli tutuluyor. Ancak sistem gereksinimleri hakkında ortaya ilk çıkan bilgi, 50GB’lik sistem alanı oldu.

Far Cry 6 Hikayesi ve Konusu

Fragmanda önerildiği gibi Far Cry 6’daki olaylar, Küba’ya dayanan kurgusal bir ada olan Yara’nın modern dünyasında gerçekleşiyor. Anton Castillo diktatörlüğü altında Yara, dünyanın geri kalanından izole edilmiştir. Castillo, yönetimine karşı duran vatandaşların seslerini bastırmak için askeri güç kullandığı için Yara’nın tamamı bir kaos halindedir.

Bu kaotik dünyada, Castillo’nun diktatörlüğünü yıkmanın bir yolunu bulmak zorunda olan Dani Rojas olarak oynuyorsunuz. Far Cry 6’nın açık dünyası, oyunculara sayısız tehlikeli zorluklar sunacak. Böylelikle engelleri atlatmanız ve oğlu Diego’yu aynı adımları izlemesi için eğiten Castillo’yu devirmek için zirveye çıkmanız gerekecek.

Far Cry 6 Multiplayer Destekli mi?

Önceki Far Cry video oyunlarına benzer şekilde, Far Cry 6 da bir co-op özelliği içerecek. İşbirliği özelliği, dört oyuncunun birlikte oynamasına izin verecek. Ancak eşli oyun yan görevlerle sınırlı olacaktır.

Şu an itibariyle Far Cry 6 hakkında bildiğimiz tek şey bu. Ancak, önümüzdeki günlerde Ubisoft’un bir sonraki video oyunu unvanı hakkında daha fazla bilgi bekleyebilirsiniz.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir