Tarih:Haziran 16, 2024

WhatsApp Aynı Anda Birden Fazla Cihazda Artık Kullanılabilecek

WhatsApp Aynı Anda Birden Fazla Cihazda Artık Kullanılabilecek

Facebook’un sahip olduğu WhatsApp, aynı anda birden fazla cihazda kullanabilecek gibi görünüyor. Yeni özellikler arasında senkronize sohbet geçmişine sahip yeni çoklu cihaz desteği yer alıyor.

WABetaInfo, WhatsApp’ın bir hesabı ayrı bir iPad uygulaması da dahil olmak üzere birden fazla cihazda kullanma özelliğini test ettiğini bildirdi. WhatsApp şu anda bir telefon hesabına geri bağlanan WhatsApp Web aracılığıyla birden fazla cihazı desteklemektedir.

WhatsApp Web, bir telefonun açık ve web’e bağlanmasını gerektiriyor. Ancak bu yeni çoklu cihaz desteğinin bir telefona sürekli olarak bağlanması gerekmeyecek ve kişilerin aynı anda birden fazla cihazda WhatsApp’ı kullanmasına olanak tanıyacak.

WhatsApp Aynı Anda Birden Fazla Cihazda Artık Kullanılabilecek

Aylardır söylenen bu yeni çoklu cihaz özelliği, muhtemelen sohbet geçmişi senkronizasyonunu destekleyecek. WhatsApp kullanıcılarının mesajlarını cihazlar arasında senkronize etmesine izin verecek.

WABetaInfo ayrıca WhatsApp’ın, birden fazla cihaz desteği piyasaya sürülmeye hazır olduğunda uzun süredir söylentilere konu olan iPad uygulamasını yayınlayacağını bildirdi.

WhatsApp’ın şu anda 2 milyar kullanıcısı var ve son aylarda viral mesajların iletimini sınırlandırmak için özellikler sunuyor. WhatsApp, kullanıcıların mesajlaşma hizmetine yayılabilecek yanlış bilgileri çürütmelerine yardımcı olmak için geçen hafta bir arama özelliği de ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir