Tarih:Mayıs 25, 2024

WatchOS 9 Tanıtıldı – Özellikleri ve Yenilikleri

Apple, akıllı saatler için geliştirdiği yeni arayüzü WatchOS 9'u tanıttı...

WatchOS 9 Tanıtıldı - Özellikleri ve Yenilikleri

WWDC 2022 etkinliğinde Apple nihayet yeni WatchOS 9 işletim sistemi hakkında bazı yenilikleri açıkladı. Birçok saat arayüzü, kişiselleştirme seçeneği, sağlık takipçisi güncellemeleri ve daha birçok özellik ile birlikte geliyor. Şirketin WWDC2022 etkinliğinde tanıttığı bu güncellemelerden en önemlilerini sizler için derledik.

WatchOS 9 ile Gelen Yenilikler

Saat temaları, akıllı saatinizi kişiselleştirmenin en iyi yollarından biridir. Yeni işletim sisteminde 4 yeni tema var: Lunar, Playtime, Metropolitan ve Astronomy. Ay takvimi anlamına gelen Lunar, dünya genelinde çeşitli kültürlerden insanlar tarafından kullanılan en yaygın takvimlerden biridir. Yeni arayüze eklenmesi oldukça dikkat çekici bir özellik. Diğer üç saat yüzü de kullanıcılara benzersiz ve heyecan verici şeyler sunuyor.

Egzersiz ölçümleri, kullanıcıların bir akıllı saat satın almasının temel nedenlerinden biridir. Apple, watchOS 9 güncellemesinde, kullanıcıların manuel olarak oluşturabileceği kalp atış hızı bölgelerini tanıttı. Bunun yanı sıra saat, kullanıcılara kişiselleştirilmiş antrenman rutinleri oluşturmada yardımcı olacak bir Özel Antrenman özelliği ile birlikte gelir.

WatchOS 9 Tanıtıldı - Özellikleri ve Yenilikleri

Söz konusu koşu olduğunda fitness tutkunları için WatchOS 9, Yerle Temas Süresi ve Adım uzunluğu gibi en yeni koşu ölçümlerine sahiptir. WatchOS 9’daki en son güncellemelerle koşu performansınızı sık sık izleyebilir ve koşu düzeninizi gözlemleyebilirsiniz. Apple ayrıca yüzücüler için bazı faydalı güncellemeler de sundu. Saatin, yüzücülerin bir kickboard ile ne zaman yüzdüğünü algılayabilen bir Kickboard algılama özelliği vardır.

Apple watchOS 9’da sunulan en son güncellemeler sayesinde kullanışlı uyku bilgilerine de erişilebilir. Uyku aşaması özelliklerinin tanıtımı, kullanıcıların REM, çekirdek ve derin uykuda olduklarını algılamalarına yardımcı olacaktır. Kullanıcılar uyku verilerine doğrudan uygulama üzerinden erişebilir.

Bu güncellemede sunulan bir sonraki faydalı güncelleme, ilaç takibindeki iyileştirmedir. Kullanıcılar ilaç listeleri oluşturabilir, programlar, hatırlatıcılar ayarlayabilir ve ilaçlarla ilgili hayati bilgilere erişebilir. Ayrıca, uygunluğunuza göre özel bir ilaç programı oluşturabilirsiniz.

Bunlar Apple’ın WatchOS 9’a getirdiği önemli güncellemelerden bazılarıydı. Diğer güncellemelerden haberdar olmak için bizi takip etmeyi unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir