Tarih:Aralık 7, 2023

REMnux 7.0 Çıktı – Özellikleri ve Getirdiği Yenilikler

REMnux 7.0 Çıktı - Özellikleri ve Getirdiği Yenilikler

Neredeyse 5 yıl sonra, REMnux Linux kurucusu Lenny Zeltser, REMnux 7.0 ile yeni sürümü duyurdu. Yeni REMnux 7.0 büyük güncellemeler, değişiklikler ve daha klasik araçlarla geliyor.

REMnux nedir? On yıl önce Lenny tarafından özellikle kötü amaçlı yazılımların tersine mühendislik ve analizi için geliştirilen bir Linux araç takımıdır. Yürütülebilir dosyaları, belgeleri, komut dosyalarını ve diğer kötü amaçlı kod biçimlerini incelemek için bir ton ücretsiz araçla birlikte geliyor.

REMnux 7.0 ile Gelen Yenilikler Neler?

REMnux 7.0 artık GNOME masaüstü ortamına sahip uzun vadeli Ubuntu 18.04 “Bionic Beaver” üzerine inşa edildi. Yeni masaüstünün içinde eski araçları yeniledi veya kaldırdı ve yeni güncel yazılımlar ekledi.

REMnux 7.0 Çıktı - Özellikleri ve Getirdiği Yenilikler

Kötü amaçlı yazılım analistleri, bu araçları şüpheli bir dosyanın statik özelliklerini inceleme ya da kötü amaçlı kodları statik olarak analiz etme alanlarında rahatlıkla kullanabilir. Üstelik dinamik olarak tersine mühendislik, virüslü bir sistemin bellek adli tıpını gerçekleştirme ve davranışsal analiz için ağ etkileşimlerini keşfetme gibi çeşitli amaçlar için kullanabilirler.

Her amaç için mevcut tüm araçların bir sayfalık özetini kontrol edebilirsiniz. Ayrıca, artık yeni yazılım yükleme ve yapılandırma işlemini otomatikleştirmek için açık kaynaklı bir SaltStack aracı kullanabilirsiniz.

REMnux Nasıl İndirilir ve Nasıl Yüklenir

Diğer Linux dağıtımlarının aksine, REMnux’un ISO görüntüleri ile indirilemez. Bunun yerine, sanal makine için bir OVA format dosyası alırsınız.

Temiz bir yüklemeyi indirmek için REMnux’un yeni ve kapsamlı kurulum belgesini okuyabilirsiniz. Sanal bir cihazı indirerek, sıfırdan özel bir sisteme kurarak veya mevcut uyumlu bir ana bilgisayara ekleyerek size yol gösterecektir.

Ek olarak REMnux araç kiti, doğrudan sisteme kurmadan bir Konteyner olarak çalıştırabileceğiniz popüler kötü amaçlı yazılım analiz araçlarının Docker görüntülerini de sunar.

Daha fazla bilgisayar haberi için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir