Redmi K70 Ultra: Özellikler, Fiyat ve Beklentiler
Redmi K70 Ultra: Özellikler, Fiyat ve Beklentiler
Cep Telefonu

Redmi K70 Ultra: Özellikler, Fiyat ve Beklentiler

Redmi, bugün resmi olarak Redmi K70 Ultra ’nın bu ay içinde piyasaya sürüleceğini duyurdu. Ön siparişler şu anda açık ve her ön siparişle birlikte bir Redmi Smart Band 2 hediye edilecek.

K70 Ultra’nın, şirketin “şimdiye kadarki en mükemmel çalışması” olduğu iddia ediliyor.

Redmi K70 Ultra: Özellikler, Fiyat ve Beklentiler

Redmi K70 Ultra’nın Tanıtımı

Redmi, yeni K70 Ultra modeli ile kullanıcılara en iyi oyun deneyimini sunmayı hedefliyor. Şirket, bu hedef doğrultusunda üç ana alana odaklandığını belirtti: ham performans kapasitesi, oyun içindeki kare hızı ile enerji verimliliği arasındaki denge ve kendi geliştirdiği süper çerçeve süper çözünürlük işlevi.

Oyun Deneyimi İyileştirmeleri

En iyi oyun deneyimini sunmak için Redmi, ham performans kapasitesini artırmaya, oyun içindeki kare hızı ile enerji verimliliği arasında denge sağlamaya ve süper çerçeve süper çözünürlük işlevini geliştirmeye odaklanmıştır. Süper çözünürlük işlevi, oyunu cihazın yerel çözünürlüğünden daha düşük bir çözünürlükte render ederek, ardından yerel çözünürlüğe yükselterek kaynak kullanımını optimize eder.

Redmi K70 Ultra: Özellikler, Fiyat ve Beklentiler

Ekran Özellikleri

Telefon, MediaTek Dimensity 9300+ çip ile donatılmış olup, Xiaomi ve TCL Huaxing tarafından ortaklaşa geliştirilen C8+ luminous malzemeyi kullanacak. Panelin aydınlatma verimliliği “sektördeki en güçlü seviye”ye ulaşmakta ve piksel ömrü %100’den fazla artırılmaktadır.

Xiaomi Çin Pazarlama Başkan Yardımcısı ve Redmi markasının Genel Müdürü Wang Teng, Redmi K70 Ultra’nın yeni nesil 1.5K ekranı piyasaya süren ilk model olacağını ve bu ekranın sektördeki en iyi göz korumasını sunduğunu doğruladı.

Test Sonuçları ve Performans

Önceki sızıntılara göre, telefon Geekbench tek çekirdek testinde 2242 puan ve çok çekirdek testinde 7237 puan almıştır. AnTuTu’da ise 2.22 milyon puana ulaşmaktadır ve “Genshin Impact” oyununu 1.5K + 120Hz modunda çalıştırabilmektedir. Dimensity 9300+ çipine ek olarak, cihaz bağımsız bir grafik çipi ile de donatılmıştır.

Batarya ve Şarj Özellikleri

Telefon, 5500mAh batarya kapasitesine sahip olup, 120W hızlı şarj desteği sunmaktadır.

Dış Tasarım ve Yapı

Telefonun dış tasarımında metal orta çerçeve ve cam arka yüzey kullanılabilir. Önceki modelde olduğu gibi, bu model de IP68 toz ve su direnci ile gelmektedir.

Ayrıca BKZ: OnePlus 7.000mAh Bataryalı Yeni Orta Sınıf Telefon Yolda!

Fiyat ve Piyasa Çıkışı

Redmi K70 Ultra’nın fiyatlandırması ve piyasaya çıkışıyla ilgili beklentiler oldukça yüksek. Şirket, telefonun ön siparişlerini şu anda açtı ve her ön siparişle birlikte kullanıcılara bir Redmi Smart Band 2 hediye ediliyor.

Bu ay içinde piyasaya sürülecek olan Redmi K70 Ultra’nın, özellikle oyun tutkunları arasında büyük ilgi görmesi bekleniyor. Xiaomi’nin bu yeni modeliyle, rekabetçi bir fiyatlandırma politikası ve üst düzey performans sunması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir