Oppo Find X8 Serisi: Dimensity 9400 Çipseti ve Gelişmiş Kamera Özellikleri
Oppo Find X8 Serisi: Dimensity 9400 Çipseti ve Gelişmiş Kamera Özellikleri
Cep Telefonu

Oppo Find X8 Serisi: Dimensity 9400 Çipseti ve Gelişmiş Kamera Özellikleri

Oppo, bu yılın dördüncü çeyreğinde Find X8 serisini piyasaya sürmeyi planlıyor. Oppo Find X8 ‘in Dimensity 9400 çipseti tarafından desteklenebileceği ve önceki modeline kıyasla kavisli bir ekran yerine 1.5K düz bir ekranla donatılabileceği iddia ediliyor.

Ayrıca telefonun Sony’den daha büyük bir ana sensörle gelebileceği belirtiliyor. Bu iddialar, ünlü Weibo bilgi sızdırıcısı Digital Chat Station tarafından ortaya atıldı.

Oppo Find X8 Serisi: Dimensity 9400 Çipseti ve Gelişmiş Kamera Özellikleri

Dimensity 9400 Çipseti ve Ekran Özellikleri

DCS, model adını belirtmeden, Dimensity 9400 çipseti ile güçlendirilmiş amiral gemisi telefonun 120Hz yenileme hızına sahip 6.5 inçlik 1.5K ekranla geleceğini açıkladı.

Ekranın, Çinli bir ekran üreticisinden temin edildiği ve prototipin ön yüzünde dört kenarı kavisli bir tasarıma sahip olmadığı belirtiliyor. Bu, Oppo Find X7’ye kıyasla tasarımda büyük bir değişiklik anlamına geliyor.

Kamera Özellikleri

Kamera konusunda, Find X8 ‘in arka kısmında üç lens bulunacak – 50MP Sony IMX9 serisi ana sensör, 50MP ultra geniş açı ve 3x periskop telefoto. Büyük dairesel kamera sistemi ayrıca Hasselblad markasını taşıyacak.

DCS, model adını belirtmemesine rağmen, yorumlar telefonun Oppo Find X8 olacağını öne sürüyor. DCS’in paylaştığı bilgiler, telefon hakkında önceki sızıntılarla da uyumlu.

Tasarım Değişiklikleri

DCS, yorum alanında yaptığı açıklamada, mevcut prototipin “tamamen düz bir ekran” ile donatıldığını ve dört kenarı kavisli bir cam tasarımı olmadığını belirtti.

Ek Modeller ve Çıkış Tarihleri

Önceki bir rapora göre, 3x periskop telefoto modülünün IMX882 (1/1.95 inç) sensörle donatılması bekleniyor. Telefoto modülü, 73mm eşdeğer odak uzaklığına ve f/2.65 diyafram açıklığına sahip olabilir.

Realme 13 Pro+ ve OnePlus 13’ün de aynı sensörü telefoto için benimsemesi bekleniyor. Oppo Find X8’in, Find X7 serisinden bir model daha fazla olmak üzere toplamda üç modelle gelmesi bekleniyor.

Özellikle Oppo Find X8 Pro ve Oppo Find X8 Ultra’nın (Q1 2025’te ayrı olarak piyasaya sürülmesi bekleniyor) yer alacağı belirtiliyor.

Ayrıca BKZ: Redmi K70 Ultra: Özellikler, Fiyat ve Beklentiler

Sonuç ve Beklentiler

Oppo Find X8 serisi, güçlü donanımı ve yenilikçi tasarımıyla dikkat çekiyor. Dimensity 9400 çipseti, 1.5K düz ekran ve gelişmiş kamera özellikleriyle kullanıcıların ilgisini çekmesi beklenen bu yeni serinin, Oppo’nun amiral gemisi telefon pazarındaki yerini daha da sağlamlaştırması bekleniyor.

Find X8 serisinin resmi tanıtımı yaklaştıkça, daha fazla bilginin ortaya çıkması ve bu yeni serinin tüm detaylarının netleşmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir