Tarih:Aralık 7, 2023

Google Pixel Tablet Çıkış Tarihi Netlik Kazanmaya Başladı

Google, yeni Pixel tabletini daha erken piyasaya sürebilir...

Google Pixel Tablet Çıkış Tarihi Netlik Kazanmaya Başladı

Arama devi Google, gelecek yıl yeni Pixel tablet piyasaya süreceğini duyurdu. Ayrıca yıllık olarak düzenlnen I/O Konferansı sırasında Pixel 7 akıllı telefona dair ipuçları da verdi. Google tarafından yapılan açıklamada, yeni Google Pixel tablet, şirketin Tensor adlı yeni çiğine sahip olacak.

Tensor çiplerinin üretimi gelecek yıl yapılacağı için tabletin muhtemel çıkış tarihinin 2023’te gerçekleşmesi bekleniyor. Ancak ortaya çıkan yeni bir bilgi, Google Pixel tabletin, beklenenden daha kısa sürede piyasaya sürüleceğini gösteriyor. Yonga seti konusunda ise daha yeni bir modelin içerisinde olması olası. Bu bilgilerin kaynağı ise Google’ın kendisi. Şirket, Pixel tableti USI ürünleri listesine yerleştirdi.

USI, yeni Google tableti “Tangor” kod adı altında listeledi ve model şu anda yalnızca “Tablet” olarak listeleniyor. Google’ın tablet haberlerinin ilk defa 2018 yılında çıkmasının ardından, bu şekilde listelenmesi oldukça şaşırtıcı bir haber. Çünkü bu, Google’ın 2018’de girişime katılmasından bu yana USI’nin listelediği ilk Android tablettir.

Google Pixel Tablet Çıkış Tarihi Netlik Kazanmaya Başladı

Ayrıca belirtmekte fayda var bugün piyasada bulunan birçok Google Chromebook, USI desteği almıştır. Tablet, yakında çıkacak bir Pixel Watch, telefonlar, kulaklıklar ve daha fazlasını içeren Google’ın büyüyen Pixel ekosisteminin bir parçasıdır. Şu ana kadar tablet özellikleri ve ne kadara mal olacağı hakkında doğrulanmış bir bilgi yok.

USI Listesi Nedir?

Universal Stylus Initiative (USI), dokunmatik ekranlı cihazlarda çalışabilen kalemlerin standardını onaylayan bir standarttır. Cihazda yerleşik olarak gelen USI sertifikalı bir aksesuar, grubun diğer onaylı tabletlerinden herhangi biriyle uyumlu olacaktır. USI standardı, onaylanan kalemler için kablosuz şarj desteği de dahil olmak üzere Şubat 2022’de USI 2.0 sürümünü yayınladı.

USI standartlar panosuna göre, yeni standartlara uygun dijital kalemler daha iyi çalışma ve esneklik işlevine sahiptir. Bu kalemler, kullanıcı onları belirli açılarda tutsa bile verimli çalışır. Öte yandan, kalemlerin renk paleti de 256 milyondan 16 milyona büyük bir artış kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir