Qualcomm Robotics RB5 Tanıtıldı
Qualcomm Robotics RB5 Tanıtıldı
Teknoloji

Qualcomm Robotics RB5 Tanıtıldı

Qualcomm, Robotics RB5 adı verilen en yeni 5G ve AI Destekli Robotik Platformunun tanıtımını yaptı. Qualcomm’un Robotics RB3 platformunun yeni sürümü olarak ön plana çıkıyor. Qualcomm AI Engine, Qualcomm’un Hexagon Tensor Accelerator ve daha fazlasını içeren kapsamlı bir donanım, yazılım ve geliştirme araçlarından oluşuyor.

Robotics RB5 platformunun teknik özellikleri arasında özel ve güçlü bir AI motoru ile birlikte Sekiz Çekirdekli Qualcomm Kryo 585 işlemci yer alıyor. Üstelik Adreno 650 GPU kullanan Qualcomm QRB5165 işlemcisini içeriyor. Platform, saniyede 2 Gigapiksel işleyebilen Qualcomm Spectra 480 Görüntü Sinyal İşlemcisi (ISP) sayesinde Gelişmiş Görüntüleme Özelliğine sahiptir.

Diğer teknolojiler arasında Qualcomm Güvenli İşleme Birimi, uzun menzilli Wi-Fi ve Wi-Fi 6 (802.11ax) desteği, Bluetooth 5.1 vb. yer almaktadır. Qualcomm Robotics RB5 platformuna dayanan ürünlerin 2020’nin ilerleyen zamanlarında piyasaya sunulması bekleniyor.

Qualcomm Robotics RB5 Tanıtıldı

Qualcomm Technologies, yapay zeka, mobil bilgi işlem ve bağlantıda güçlü bir temele sahip dünyanın önde gelen kablosuz teknoloji yenilikçilerinden birisidir. Köklü mobil sistem uzmanlığını robot endüstrisine uygulayarak Qualcomm Technologies, her zamankinden daha güçlü, güvenli ve akıllı robotların oluşturulmasına yardımcı oluyor.

Daha fazla teknoloji haberine buradan ulaşabilirsiniz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir