Tarih:Haziran 14, 2024

MyoSuite AI Nedir? Meta Evreninde Büyük Adım

Metaverse, insan hareketlerini mümkün kılacak devasa bir platformu geliştirmeye başladı...

MyoSuite AI Nedir? Meta Evreninde Büyük Adım

Meta, MyoSuite AI adlı yeni yapay zeka platformunu piyasaya sürdü. Kısaca özetlemek gerekirse bu yapay zeka, gerçekçi kas-iskelet sistemi simülasyonları oluşturan bir araçtır. Diğer etkileşimli protezlerle karşılaştırıldında simülasyonlar, 4.000 kata kadar daha hızlı çalışıyor. Buradaki asıl amaç, protez geliştirmeye yardımcı olmak için karmaşık insan hareketlerini modellemektir.

Ayrıca MyoSuite ile potansiyel olarak metaverse avatarları yapmak da mümkün olacak gibi duruyor. Şirketin yapmış olduğu açıklamaya göre, oluşturulan protez modelleri belirli motor hareketlerini yapmak için eğitebilmektedir. Diğer teknoloji haberleri için tıklayınız.

Meta MyoSuite AI Çalışma Prensibi Nedir?

Meta MyoSuite, biyomekanik kontrol problemlerini incelemeye yardımcı olmak için makine öğrenimi kullanılarak oluşturulmuştur. Ancak Meta şirketi, protez geliştirme ve yaralanma sonrası rehabilitasyon üzerinde önemli bir etkisi olabileceğini de ileri sürmektedir. İlk olarak şirket bir gönderide, programın önceden var olan kas-iskelet sistemi modelleme yazılımını modifiye ederek, gerçekten yüksek hızlarda çalışabilecek hale getirmiştir.

MyoSuite AI Nedir? Meta Evreninde Büyük Adım

Yeni yapay zeka platformu modern makine öğrenimi algoritmalarının veri gereksinimlerini karşılamada 4000 kat daha hızlı. Yapılan geliştirmeler sayesinde MyoSuite, bir anahtarı çevirmek veya bir kalemi döndürmek gibi motor hareketlerini başarılı bir şekilde modellemeyi başarmıştır. Meta, protez ve fiziksel rehabilitasyonda ilerleme kaydetmeyi dört gözle beklediğini ileri sürüyor. Erken başarı şirkete oldukça fazla güven vermiş olsa da, daha kat etmesi gereken uzun bir yol var. Şimdilik beta aşamasında olan MyoSuite, yakın zamanda metaverse evrenine entegre edilecek.

Kaynak: Meta

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir