Tarih:Mayıs 25, 2024

MX Player vs VLC Player – Hangisi Daha İyi ?

MX Player vs VLC Player - Hangisi Daha İyi ?

Apsisx’in programlar hakkında verdiği bilgilerden sırada MX Player vs VLC karşılaştırması var. Video oynatıcılar söz konusu olduğunda yalnızca iki uygulama en üstte yer alıyor. Bunlar MX Player ve VLC player.

Her ikisi de bazı benzersiz özellikler sunar ve rakiplerinden ayıran en büyük özelliği kullanımı basit arayüzlerinin olması. Her ikisi de düşük bütçeli telefonlardan başlayarak birinci sınıf cihazlara kadar her cihazda video oynatımı için mevcut durumda.

Video oynatmak için Yazılım ve Donanım kod çözücü ayarları sunar. Ancak, bu iki en iyi video oynatıcı arasında hangisinin seçileceğine karar vermek kafa karıştırıcı olabilir. Bu yüzden hangisinin sizin için en iyisi olduğuna karar vermenize yardımcı olabilecek MX Player vs VLC karşılaştırmasını inceleyin.

MX Player İndir | VLC Player İndir

MX Player vs VLC Player Karşılaştırması

Hangi Platformlarda Mevcut

MX Player yalnızca Android ve iOS‘ta kullanılabilen mobil video oynatıcılar arasında yer alıyor. Buna karşılık VLC, tüm mobil platformlarda ve bilgisayarlarda kullanılabilecek sürümleri de var. Bu nedenle VLC küresel olarak kullanılır ve tanınır.

*VLC Player, uygulama desteğinde ön sırada.

Reklam Barındırma

MX Player, kullanırken üç tür reklamla karşılaşacaksınız. Bir tanesi video dosyalarınız arasına yerleştirilmiş, diğeri ise ansızın açılan tüm ekranı kapsıyan reklam.

MX Player vs VLC Player - Hangisi Daha İyi ?

Ayrıca, bir videoyu her duraklattığınızda veya durdurduğunuzda görüntülenen. Tüm can sıkıcı reklamlardan kurtulmak için MX player pro adlı premium bir sürüm sunar.

Buna karşılık VLC tamamen ücretsizdir ve hiçbir reklam içermez.

*VLC Player, can sıkıcı reklam olmadığı için ön sırada.

Arayüz

Bu uygulamalardan herhangi birini başlattığınızda, genel görünümleri ve çekicilikleri arasındaki genel farkları doğrudan fark edebilirsiniz.

MX Player vs VLC Player - Hangisi Daha İyi ?

MX, rahat bir görünüme ve parlak renkli bir temaya sahiptir. Bu uygulamanın ana odağı video içeriği üzerinedir, bu yüzden menüleri ve diğer dikkat dağıtıcıları bulamazsınız.

VLC size profesyonel görünüm ve turuncu ve beyaz renklerle aynı eski vintage VLC temasını sunar.

*MX Player, video odaklı arayüzü ile ön sırada.

Kontroller

Daha önce VLC, rahatsız edilmemeniz için video ekranınızı kilitlemek gibi temel video kontrollerini kullanmıyordu. Videolarınız, MX Player gibi ansızın kapanmaya meyilliydi. Ancak şimdi aynı özellikleri yükseltme işlemlerinden birinde de eklediler.

MX Player vs VLC Player - Hangisi Daha İyi ?

Şimdi geriye kalan tek fark büyütme hareketleri. Videolarınızı MX oynatıcısında kolayca yakınlaştırıp uzaklaştırabilirsiniz, ancak henüz VLC’ye dahil değildir.

* Videoları yakınlaştırma seçeneği ile MX Player, burada lider.

Güncellemeler

Kullanıcılar, MX oynatıcı geliştiricilerinden düzenli güncellemeler alırlar. Sürekli olarak bu uygulamayı ilginç ve kullanışlı tutan yeni özellikler ve işlevler ekliyorlar.

Buna karşılık VLC’den güncellemeler beklemeyin. Geliştiricileri temellere bağlı kalmaya çalışıyor. Yeni özellikler sağlamak yerine, istikrarı artırmaya ve güncellemeler yoluyla hata sorunlarını çözmeye odaklanıyorlar.

MX Player vs VLC Player: Alt Yazı Desteği

Neyse ki, her iki uygulama da çevrimiçi olarak altyazı ekleme veya indirme seçeneği sunuyr. Ancak MX oynatıcı, videoyu aşağıdaki gibi altyazılara oynatırken bile daha fazla özelleştirme sağlar:

MX Player vs VLC Player - Hangisi Daha İyi ?

  • Altyazı senkronizasyonu
  • Altyazı hızı
  • Yazı tipi
  • Boyut, ölçeklendirme
  • Renk
  • Arka plan rengi
  • Altyazı kenarlığı
  • Gölgelendirme ve soldurma

Buna karşılık VLC bunların hiç birini desteklemiyor.

* Burada da MX Player ön sırada yer alıyor.

Genel Değerlendirme

MX Player ile VLC arasındaki karşılaştırmada benim seçimim kesinlikle VLC olurdu. Harika bir video oynatıcı paketi ve tüm ses formatlarını destekleyen bir ses yöneticisi elde edersiniz. Sonunda her şey önceliklere bağlı.

Buna karşılık MX Player reklamları olmasa VLC’nin yerini alabilecek en iyi alternatif oluyor. Daha fazla karşılaştırma için tıklayınız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir