Tarih:Mayıs 25, 2024

Mozilla VPN Geliyor – İşte Özellikleri

Mozilla VPN Geliyor - İşte Özellikleri

Mozilla, VPN hizmetinin bu yaz Firefox Private Network’ün beta test aşamasının sona ermesini takiben tanıtacağını duyurdu. Ürün ayrıca Firefox Private Network ismini değiştirdi ve şimdi Mozilla VPN olarak adlandırılacak.

Firefox Private Network başlangıçta Mozilla’nın Firefox tarayıcısı için bir uzantı idi. VPN, Windows, Chrome OS, Android ve iOS gibi işletim sistemleri için iddialı bir VPN olacak.

Firefox Private Network’ün beta sürümünde test uzmanları, şirketin bir Mac istemcisi de yayınlamasını istedi. Üstelik Mozilla, VPN’in Mac’in yanı sıra Linux’a da getireceğini söyledi.

Mozilla VPN Fiyatı ve Özellikleri

VPN tanıdıldığında, sınırlı bir süre için aylık 4,99 ABD dolar olarak devam edeceğini ileri sürdü. Bu fiyattan kullanıcılar Windows, Android ve iOS’ta en fazla beş cihaz da kullanılabilecek.

Mozilla VPN Geliyor - İşte Özellikleri

Ancak, Firefox Private Network’te olduğu gibi, Mozilla VPN de ABD’deki kullanıcılar tarafından kullanılabilecek. Ancak Mozilla’nın gelecekte diğer bölgelerde kullanılabilir hale getirme planları var.

VPN, Firefox tarafından oluşturuldu. Hizmet, yeni WireGuard protokolünü kullanarak ortağı Mullvad tarafından desteklenen küresel bir sunucu ağında çalışıyor. Mullvad ayrıca VPN kullanıcıları üzerinde herhangi bir kayıt tutmamaya karar verdi.

İlgilenen kullanıcılar Mozilla VPN’in bekleme listesine kaydolabilir ve ürün kullanıma sunulduğunda şirket sizi bilgilendirir.

Daha fazla internet haberine ulaşmak için tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir