Tarih:Mayıs 25, 2024

Microsoft xCloud Oyun Akış Hizmetini Getiriyor

Microsoft, oyun hizmetlerini artık bulut sistemine entegre ediyor. Kısa süre sonra Google Stadia benzeri bir istemci ile karşılaşabiliriz...

Microsoft xCloud Oyun Akış Hizmetini Getiriyor

Microsoft, xCloud oyun akış hizmeti için bir web tarayıcısı istemcisini test etmeye başladı. Test, henüz halka açık olmamakla birlikte, önizleme özelliği de şimdilik elimizde yok. Ama şirket, yakında akış hizmetinin son sürümünün yayınlanacağını gösteren, bir dizi ekran resmi paylaştı.

Web sürümü, Android telefonlarda ve tabletlerde bulunan standart oyun akışına oldukça benzer. Oyun kategorileri ve Xbox Game Pass Ultimate aboneliği aracılığıyla sunulan oyunların bir listesinin yanı sıra son eklenen oyunların kayan bir galerise de mevcut.

Kullanıcılar ayrıca son oynadıkları oyunlara hızla devam etme olanağına sahip olacaklar. Bir oyun başlatıldığında, tam ekran moduna geçer ve istemci, standart bir konsol gibi deneyim sunar.

Microsoft xCloud Oyun Akış Hizmetini Getiriyor

Şu anda xCloud, Google Chrome ve Microsoft Edge dahil olmak üzere yalnızca Chromium tabanlı tarayıcılarda desteklenecektir. Bir tarayıcı istemcisini xCloud için test etmek, ekosistem için bağımsız bir uygulama yayınlayamadığı için Microsoft’un hizmetlerini iOS ve iPad’e getirmesine yardımcı olacaktır.

Ayrıca bkz: En İyi Google Stadia Oyunları

İlgili haberlerde, NVIDIA’nın GeForce Now oyun akışı hizmeti, kısa süre önce Windows ve Mac’te Chrome tarayıcıda çalıştırma desteğinin yanı sıra Apple’ın M1 Macbook’ları için destek aldı.

Kaynak: The Verge

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir