Microsoft Viva nedir ve Ne için Kullanılır
Microsoft Viva nedir ve Ne için Kullanılır
İpuçları

Microsoft Viva nedir ve Ne için Kullanılır

Uzaktan çalışma programları söz konusunda olduğunda 2020 yılı dolu dolu geçti. Şimdi ise Microsoft Viva adlı yeni bir platform geliyor. Slack uygulaması ile karşılaştırıldığında farklı özelliklere sahip olacağını söylemek yanlış olmaz.

Pandemiden dolayı dünyanın tüm yıl boyunca evden çalışmaya zorlanması programcıların işine yaradı. Birçok insan işi yapmak için görüntülü görüşme ve diğer internet tabanlı araçları kullanmaktan başka seçeneği yoktu.

Peki yeni gelen Microsoft Viva nedir? Hangi amaçlar için uygun? Oluşturduğumuz yeni ipucumuz sayesinde detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Microsoft Viva Nedir?

Viva, bir iş ortamının başkalarıyla işbirliği yapmayı, yeni şeyler öğrenmeyi, organizasyon genelindeki değişiklikleri takip etmeyi vb. içeren farklı yönlerini birleştirmeye odaklanır. Tüm bunları tek bir çatı altında toplamayı amaçlamaktadır.

Microsoft şu anda Connections, Insights, Learning ve Topics olmak üzere dört Viva modülü yayınladı.

Ayrıca bkz: Tesla Boombox Nedir Ve Nasıl Kullanılır

Viva Connections, bir uygulama olarak çalışır. Çalışanların şirket politikalarından ve çalışan kaynak grupları gibi avantajlardan yararlanmasına yardımcı olur.

Viva Insights, çalışanın işlerini takip etmesi için tasarlanmıştır. Ayrıca Microsoft, “bireylerin düzenli molalar, odaklanmış çalışma ve öğrenme için zamanı korumalarına ve meslektaşlarıyla ilişkilerini güçlendirmelerine yardımcı olur” cevabını ileri sürmüştür.

Ayrıca bkz: Hızlı Şarj Nedir Ve Nasıl Çalışır

Viva Learning modülü, çeşitli öğrenim kaynaklarını tek bir yerde birleştirir. Örneğin modül, sorunsuz bir deneyim sağlamak için Microsoft Learn, LinkedIn Learning, Coursera, vb.’den içerik alabilir.

Mevcut son modül, şirket genelinde bilgi paylaşımına odaklanan Viva Topics‘tir. Örneğin, bir müşterinin Microsoft 365 verilerini ve Salesforce gibi hizmetleri analiz ettikten sonra Microsoft 365 ve Teams gibi uygulamaların içine bilgi kartları atar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir