Tarih:Haziran 16, 2024

Asus ROG Swift 500Hz Tanıtıldı – Dünyanın En İyi Oyuncu Monitörü Özellikleri

500Hz ekran yenileme hızı sunan ve anlık olarak dünyanın en iyi oyuncu monitörü olan Asus ROG Swift 500Hz tanıtıldı. İşte özellikleri...

Asus ROG Swift 500Hz Tanıtıldı - Dünyanın En İyi Oyuncu Monitörü Özellikleri

Asus, dünyanın ilk 500Hz G-Sync oyuncu monitörü olan 1080p Asus ROG Swift 500Hz ekranını tanıttı. Üst segment bir ekran olduğu için daha çok rekabetçi oyunlar için tasarlandı demek yanlış olmaz. Ayrıca canlı ve daha gerçekçi renkler için Gelişmiş Titreşim (Enhanced Vibrance) modu ile birlikte geliyor.

Eğer bilgisayarda oyun oynamayı seven biriyseniz, tam sizlik bir monitördür. E-TN (eSports TN) paneli, hareket ve netliği en üst düzeye çıkarmak için NVIDIA’nın G-Sync eSports’una sahip olduğu için hemen her oyun akıcı oynamak mümkün. Şirkete göre, oyun kare hızlarının en üst düzeyde bir özellik sunuyor.

Asus ROG Swift 500Hz Özellikleri

Asus daha önce ROG Swift 360 Hz PG259QN monitörünü tanıtmıştı. Bu ekran, HDR10 destekli 24,5 inç 1080p IPS ekrana sahipti. Ancak Asus ROG Swift 500 Hz, Nvidia’nın Refleks Analyzer teknolojisi gibi özelliklerle birlikte geliyor. Engadget tarafından hazırlanan bir rapora göre, NVIDIA’nın Reflex Analyzer teknolojisine sahip olan monitör uçtan uca gecikmeyi azaltmanıza yardımcı olan gerçek zamanlı istatistiklere sahip.

Asus ROG Swift 500Hz Tanıtıldı - Dünyanın En İyi Oyuncu Monitörü Özellikleri

Asus ROG swift’in en önemli özelliği 500Hz ekran yenileme hızıdır. Tipik 60Hz ekranlardan sekiz kat daha hızlı ekran yenilemesi sunuyor. Asus, yeni eSports TN teknolojisinde, standart TN panellerinden %60 daha iyi yanıt süreleri olduğunu ileri sürüyor.

Buna ek olarak Vibrance modu, doğrudan monitöre dahili olarak geliyor. Asus ROG 500Hz’de daha keskin ve canlı renkler için etkinleştirmeniz gerekiyor. Bu özellik, “düşmanın konumunu ele verebilecek ayrıntıları ve vurguları seçmenize izin verecek” şekilde oldukça kullanışlı olacaktır. ROG Swift e-spor oyun monitörü 400 cd/m2 parlaklık seviyesi ve 500 Hz yenileme hızı sunacak.

Kaynak: Engadget,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir