Tarih:Haziran 14, 2024

MediaTek Dimensity 720 5G Tanıtıldı İşte Özellikleri

MediaTek Dimensity 720 5G Tanıtıldı İşte Özellikleri

MediaTek, Dimensty 5G yonga seti serisine MediaTek Dimensity 720 5G adında orta ölçekli bir yonga setini ekledi. MediaTek Dimensity 720 5G özellikleri ile orta seviye telefonlara güç verecek.

Yonga seti, Dimensity 800 ve amiral gemisi Dimensity 1000 ve 1000 serisinin hemen altına yerleştirilmiştir. MediaTek, Qualcomm’a benzer şekilde, herhangi bir avantajı kaçırmamak ve olası her fiyat aralığı için bir yonga seti tanıtacak gibi görünüyor.

MediaTek Dimensity 720 5G Hangi Özelliklere Sahip

MediaTek Dimensity 720, TSMC’nin 7nm işlemi kullanılarak üretilmiştir. 2CC taşıyıcı toplama, VoNR, 5G / 4G Çift SIM desteği var. Üstelik 6GHz 5G altını destekleyen entegre bir 5G modem ile birlikte geliyor. Cep telefonu teknolojileri hakkında haberlere buradan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca batarya ömrünü daha da uzatmak için hem ağ hem de içerik farkındalığı kullanıyor. Bunu da MediaTek 5G UltraSave teknolojisi sayesinde yapıyor. Yonga seti, uygulamaların yanıt verme yeteneğini geliştirdi.

MediaTek Dimensity 720 5G Tanıtıldı İşte Özellikleri

Sekiz çekirdekli CPU’da 2GHz’de çalışan iki ARM Cortex-A76 büyük çekirdeği ile gelecek. Aynı zamanda bir ARM Mali G57 GPU, 12GB’a kadar hızlı LPDDR4X bellek ve hızlı okuma / yazma hızları için UFS 2.2 depolama alanına sahiptir.

Bu yeni Dimensity 720 yonga seti, 90Hz yüksek kare hızında ekranları ve Dinamik Aralık Yeniden Eşleme desteği olan MiraVision HDR10 gibi gelişmiş video akışı özelliklerini destekliyor.

Kamera yapılandırmasına gelince, 64 megapiksele kadar tek sensörü veya 20 megapiksel ve 16 megapiksel sensörlerden oluşan çift kamera kurulumunu destekler. Her zaman açık olan ses yardımcılarının güç tüketimini en aza indirmek için şirket, Sesli Uyandırma (VoW) adlı bir özellik eklemiştir.

Ses asistanının sesi daha net duyabilmesi için çift mikrofonlu gürültü bastırma özelliğini de destekler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir