Tarih:Haziran 16, 2024

2020 Yılının En İyi Linux Dizüstü Bilgisayarı Görücüye Çıktı

2020 Yılının En İyi Linux Dizüstü Bilgisayarı Görücüye Çıktı

2020 yılının en iyi Linux dizüstü bilgisayarı bu gün tanıtıldı. Tuxedo Pulse 15 isminde, Linux sistemleri üzerine uzmanlaşmış bir bilgisayar üreticisi olan Tuxedo Computers, üstün performans ile gelen yeni bilgisayarını tanıttı. Ayrıca uzun pil ömrü ve oldukça hafif bir ağırlığa sahip yeni yüksek performanslı bir dizüstü bilgisayar olarak karşımıza çıkıyor.

Tuxedo Pulse 15, AMD’nin Ryzen 4000 serisi işlemcileye ve altı veya sekiz çekirdeğe sahip. Üstelik bir şarjla 20 saate kadar çalışacağı iddia ediliyor. Bu da bir Linux makinesi için çok iyi bir sonuç. Ve evet, Windows’u da yükleme seçeneği var.

Adından da anlaşılacağı gibi Tuxedo Pulse 15, FullHD çözünürlüğe ve 321 nit parlaklığa sahip 15,6 inç panel ile donatılmıştır. LCD, sRGB renk alanının %100’ünü oluşturabilir ve IPS tipi bir panelden beklenen görüntüleme açılarına sahiptir.

Dizüstü bilgisayar, sağlam, hafif ve şık görünümlü magnezyum alaşımdan yapılmış bir kasa ile geliyor. Sadece 16,8 mm kalınlığında ve yaklaşık 1,5 kilo ağırlığında.

En İyi Linux Bilgisayar Tuxedo Pulse 15 Özellikleri

En iyi Linux dizüstü bilgisayar Tuxedo Pulse 15’in içinde AMD’nin sekiz çekirdekli Ryzen 7 4800H veya altı çekirdekli Ryzen 5 4600H işlemcisi Radeon Vega RX Vega 7 veya RX Vega 6 entegre grafik kartı bulunuyor.

64 GB’a kadar çift kanallı DDR4 bellek ve 2 TB kapasiteye kadar M.2 SSD ve bir PCIe veya SATA arayüzü eşlik ediyor. Dizüstü bilgisayarın bağlantı bölümü Wi-Fi 6, Bluetooth, GbE bağlantı noktası, USB 3.1 Tip-A ve Tip-C konektörler, HDMI çıkışı, 9’u 1 arada kart okuyucu ve kulaklıklar için 3,5 mm ses girişinden oluşuyor.

91-Wh pil ile donatılmış olan Tuxedo Pulse 15, tek bir şarjla Wi-Fi olmadan minimum ekran parlaklığında 20 saate kadar çalışabilir. Şirket, orta parlaklık ve Wi-Fi’nin etkinleştirildiği daha gerçekçi bir senaryoda, dizüstü bilgisayarın tek bir şarjla 11 saat çalışabileceğini söylüyor.

Tuxedo Pulse 15 artık doğrudan şirketten ön siparişe açık. Giriş seviyesi bir yapılandırma (altı çekirdekli CPU ve Windows olmadan) KDV dahil 896,81 € fiyatla satılıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir