Tarih:Haziran 16, 2024

Apple iPod Touch Artık Resmi Olarak Satılmayacak!

Apple, bazı ülkelerin resmi Apple sitelerinde iPod Touch cihazını kaldırmaya başladı. Resmen iPod Touch'ın sonu mu geliyor...

Apple iPod Touch Artık Resmi Olarak Satılmayacak!

Apple, Apple iPod Touch cihazını web sitesinden kaldırdı. Geçen ay şirket tarafından yapılan açıklamaya göre, artık yeni iPod Touch cihazları üretmeyecek. Bundan dolayı şirket resmi sitesinde yer alan iPod Touch kategorisini tamamiyle temizledi. Artık geçmişi oldukça eskiye dayanan iPod Touch, bugün itibariyle resmi olarak sonlandı.

Tabi ki hala birçok web sitesinden ya da yerel bir teknoloji mağazasından almanız mümkün. Bu olayın bu kadar önemli olmasındaki temel sebep, akıllı telefonların yaygınlık kazanmasının ardından bile, Apple’ın en fazla satılan cihazlarından birisi olmasıydı. Şimdilik bu durum elinde bu cihazın kalmayan ülkeler de geçerli. Bu ülkeler arasında Kanada, Belçika, Brezilya, Fransa, Almanya, İtalya, İspanya veya Güney Kore yer almaktadır.

https://twitter.com/HeedoAbuLaban/status/1529553911111110656
iPod Touch’ı Google üzerinde aramaya çalıştığınızda, Apple destek web sitesini görmek mümkündür. Bu sayfa sadece iPod Touch kılavuzu, teknik özellikler ve servis seçenekleri hakkında bilgiler içerir. Bu şimdilik bazı ülkelerde sınırlı olsa da, yakında kalıcı bir websitesi temizliği yapılacak gibi duruyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir