Tarih:Aralık 2, 2023

iPhone 13 Tasarımı Netlik Kazanmaya Başladı

2021 iPhone hakkındaki ilk söylentiler gün yüzüne çıkmaya başladı. Yeni nesil iPhone'lar daha ince bir çentik ile gelecek...

iPhone 13 Tasarım Netlik Kazanmaya Başladı

2021 Apple iPhone 13 serisinin tasarım detayları belli olmaya başladı. Ortaya çıkan son raporlara göre Apple’ın 2021 iPhone 13 serisinin dört seçeneğe sahip olması bekleniyor. Üstelik Apple iPhone 13, tasarım açısından iPhone 12 ile aynı olacak ve birkaç değişiklikle piyasaya sürülecek.

Dört iPhone modelinin de yüksekliği ve genişliğinin 2020 modelleri ile aynı kalması bekleniyor. Ek olarak kalınlığının biraz artması söz konusu olabilir. Ayrıca arka kamera kurulumunun tüm iPhone ‌13‌ modellerinde 0,9 mm artması bekleniyor.

Yeni kamera kurulumunda tüm kameraların safir camla kaplanması ileri sürüldü. Lenslerin ise çıkıntılarının fazla olmayacağı, buna karşılık biraz daha ince bir çıkıntı olabilir.

‌iPhone 13‌’ün ön kısmında, TrueDepth kamerası yine mevcut. Ancak bu sefer biraz daha daraldı. Konumunda ise ufak farklılıklar olacak. Bu sayede yeni iPhone’larda daha ince çentik söz konusu olacak.

Kaynak: MacRumors

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir