Tarih:Aralık 2, 2023

iPhone 11 Kamerasını Yeniledi – Yeni DxOMark Sonuçları

Apple, iPhone 11'in kamera yazılımında yenilikler yaptı. DxOMark sonuçları ise yeni kamera yazılımının ne kadar iyi olduğunu gösteriyor. Üstelik yeni güncelleme ile birkaç amiral gemisini de geride bıraktı....

iPhone 11 Kamerasını Yeniledi - Yeni DxOMark Sonuçları

iPhone 11, kamera yazılımını yeniledikten sonra DxOMark sonuçları tekrar test edildi ve sıralamasında büyük bir iyileşme gördü. Güncellenen testte iPhone 11, önceki 109 puandan 119 puana yükselmeyi başardı.

Telefon daha önce bir dizi rakibin altında yer almıştı. Ancak şimdi 118 puan alan OnePlus 8 Pro ve Samsung Galaxy S20 Plus’ı geride bıraktı. DxOMark’ta iPhone 11 güncellenmiş fotoğraf puanı 129 puan, yakınlaştırma puanı 36 puan ve video puanı 109 puanla toplamda 119 puan.

DxOMark’ın güncellenmiş kamera incelemesi, iPhone 11’in geniş bir dinamik aralıkla doğru pozlama gösterdiğini kanıtlıyor. Kamerayı renk oluşturma konusunda iyileştirdi. DxOMark, iPhone 11’in “neredeyse tüm görüntülerde canlı ve hoş görüntüye sahip olduğunu” iddia etti.

Ayrıca bkz: En İyi Apple IPhone Telefonlar 2020

Kameranın detayları da iyileştiriliyor ve otofokus sisteminin hızlı, doğru ve güvenilir olduğu söyleniyor. Bu yenilenen puanlar, büyük ölçüde DxoMark’ın Ekim ayında tanıtılan inceleme sürecindeki ince ayarların bir sonucudur. Tabiki sistemsel yazılımın da bir getirisi olarak bu puanı elde etti.

iPhone 11’de telefoto lens bulunmuyor. Telelens eksikliği, iPhone 11’in yakınlaştırma için puanlama potansiyelini sınırlıyor. Yakın mesafeli zoom çekimleri kabul edilebilir, ancak büyütmeyi biraz daha ileri götürdüğünüzde, hem orta hem de uzun menzilli çekimlerde düşük ayrıntı görmeniz mümkün olacak.

Ayrıca bkz: AnyTrans – En İyi IPhone Yedekleme Aracı

Aynı donanım sınırlamaları, cihazın bokeh sonuçlarını da etkiler. Derinlik tahmini ve alan derinliği efekti iyi olsa da, ana kameranın kısa odak uzaklığı portre için ideal değildir. Flaş da hafif bir zayıflıktır, gece portreleri bazen gözle görülür şekilde aşırı pozlanmıştır.

Kaynak: DxOMark

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir