Tarih:Aralık 7, 2023

Göz ile Telefonu Nasıl Kontrol Edersiniz

Look to Speak uygulaması ile konuşmanıza hiç gerek yok. Sadece gözünüzle metni seçin yeter. Sizlere küçük bir ipucu ile gözünüzle konuşma yöntemini açıkladık...

Göz ile Telefonu Nasıl Kontrol Edersiniz

Başlığı yanlış okumadınız. Göz ile telefonu nasıl kontrol edersiniz? Ya da gözünüz ile telefonunun ekranına dokunmadan telefonunuzu kontrol etmek ister misiniz? Google, “Look To Speak” adlı yeni bir erişilebilirlik uygulaması tanıttı.

Look to Speek ile kullanıcılar Android akıllı telefonunuzdaki cümleleri sadece gözlerinizi kullanarak yüksek sesle okumasını sağlayacak.

Eye gaze teknolojisi uzun süredir kullanılıyor. Ancak Google’ın teknolojiyi bir Android uygulaması aracılığıyla akıllı telefonlarımıza getirmeyi başarması onu çok daha ilginç hale getiriyor.

Bir blog gönderisinde Google, Look To Speak’in daha büyük bir “One with Start” projesinin parçası olduğunu söyledi. Adından da anlaşılacağı gibi proje, bir kişi için bir ürün geliştirmeye ve daha sonra onu başkalarına sunmaya odaklanıyor.

Google Look to Speak Nasıl Kullanılır?

Look To Speak’in yardımıyla, kullanıcılar Android’den önceden yazılmış cümleleri gözlerini kullanarak yüksek sesle okuyabiliyor.

Look To Speak’i ayarlamak için Android akıllı telefonunuzu göz seviyesinin biraz altına kadar yakınlaştırmanız gerekiyor. Bunun için ayrıca bir stand ya da masa tavsiye ediliyor. Ek olarak telefonu elinizde tutarken de kullanabilirsiniz.

Ayrıca bkz: 2021 Için Katlanabilir Telefon Alma Rehberi

Kurulum sihirbazını geçtikten sonra, cümleleri seçmek için sola, sağa veya yukarı bakabilirsiniz. Başınızı sabit tutarken yalnızca gözlerinizi hareket ettirdiğinizden emin olun.

Sola veya sağa bakarak kelime öbekleri listesini seçtikten sonra, Google kelime öbeklerini daraltır ve her iki tarafa da dağıtır. Tam ifadeye ulaşana kadar listeleri seçmeye devam edin. Uygulama ayarlarında, deyimler kitabını düzenleyebilir ve bakış hassasiyetini ayarlayabilirsiniz.

Google Look to Speak, Android 9.0 Pie veya sonraki sürümleri çalıştıran tüm Android cihazlarda kullanılabilir.

Look to Speak indir

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir