Tarih:Mayıs 25, 2024

Google Pixel 7 ve Pixel 7 Pro Ekran Özellikleri Açıklandı

Google'ın 2022 cihazları Pixel 7 serisinin ekran özellikleri netlik kazanmaya başladı...

Google Pixel 7 ve Pixel 7 Pro Ekran Özellikleri Açıklandı

Google, bu ayın başlarında Pixel 7 ve Pixel 7 Pro akıllı telefonların bu sonbaharda satışa sunulacağını doğrulamıştı. Şirket, telefonların tasarımını görsellerle de doğruladı ve yeni nesil Tensor yonga setini kullanacaklarını ve Android 13 ile geleceğini belirtmişti. 9to5Google‘dan yeni bir sızıntı, bu iki akıllı telefonun sahip olacağı ekranlarla ilgili detayları ortaya koyuyor.

Kaynağa göre Google’ın biri C10 diğeri P10 etiketli iki yeni ekran sürücüsü bulunuyor. Kodadı Cheetah olan Pixel 7’nin C10 ekranına ve kodadı Panther olan Pixel 7 Pro’nun ise P10 ekrana sahip olması bekleniyor. Rapora göre Pixel 7 serisinin ekran özellikleri öncekilerle neredeyse aynı.

Google Pixel 7 ekran özellikleri arasında FullHD+ ekran ve 90 Hz yenileme hızı bulunan 2400 x 1080 piksel çözünürlük bulunuyor. Buna karşın Google Pixel 7 Pro ekran özellikleri ise 3120×1440 piksel çözünürlüğü ve 120 Hz yenileme hızını barındırıyor.

Google Pixel 7 ve Pixel 7 Pro Ekran Özellikleri Açıklandı

Ayrıca Pixel 7, önceki modelin ekranını ve ekran – gövde boyutunun biraz küçültülmüş versiyonunu barındırıyor. Yani Pixel 7’nin ekran paneli, Pixel 6’lardan 1 mm daha dar ve 2 mm daha kısadır. Pixel 7 Pro’nun ekranı, Pixel 6 Pro ile aynı boyuttadır ve ekran – gövde oranı aynıdır.

Kaynak: FoneArena

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir