Tarih:Mayıs 25, 2024

Facebook Geçici Mesaj Özelliği Geliyor

Facebook Geçici Mesaj Özelliği Geliyor

Facebook, sürekli olarak yenilik eklemeye devam ediyor. En son yenilik ise geçici mesaj özelliği olacak. Daha geçen hafta, WhatsApp’a Kaybolan Mesajlar adlı bir özellik eklediler. Buna ek olarak şimdi de Facebook Messenger için yakında Instagram’da da gelecek olan bir Geçici Mesaj(Vanish) Modu duyurdular.

Bu özellik hali hazırda Snapchat’ta mevcut. Geçici Mesaj Modu, Kaybolan Mesajlar özelliği ile karşılaştırıldığında farklı çalışır. Messenger’da, özellik açıldığında, gönderilen mesajlar sohbet açıldığında alıcıya gösterilecek ve alıcı sohbetten çıktıktan sonra silinecektir. Buna karşılık, WhatsApp’ın Kaybolan Mesajları, silmeden önce mesajları 7 gün boyunca sohbette tutar.

Facebook Geçici Mesaj Özelliği Geliyor

Facebook Geçici Mesaj Modu Nasıl Açılır?

Vanish moduna girmek çok kolaydır. Sadece sohbet ekranında sayfayı yukarı kaydırın, orda Geçici Mesaj Modunu göreceksiniz. Devre dışı bırakmak için tekrar yukarı kaydırın.

Ayrıca bkz: En İyi Instagram Benzeri Uygulamalar

Güvenlik için, Geçici Mesaj Modunun sohbetteki her iki katılımcı tarafından da etkinleştirilmesi gerekecek ve sohbetin ekran görüntüsü alınırsa gönderen bilgilendirilecektir.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir