Tarih:Haziran 14, 2024

En İyi SoundCloud Alternatifleri 2021

Hem müzik yükleyebileceğiniz, hem de müzik indirebileceğiniz SoundCloud uygulamasına ek olarak akıllı cihazlarınızda kullanabileceğiniz alternatifleri sizler için derledik...

En iyi SoundCloud alternatifleri nelerdir? Bir zamanlar SoundCloud, insanların en çok kullandığı sitelerden birisiydi. Pek çok yaratıcı sanatçı bağımsız müzik ve remiksler yayınlardı. SoundCloud’da hala çok fazla hoş müzik ve melodik şarkının çalma listesi var.

Bunlara ek olarak dünyadaki birçok kullanıcı ve sanatçının SoundCloud ile pek çok sorunu var. İnsanlar SoundCloud’a yeni içerik eksikliği, “otomatik kapanma” özelliğinin olmaması ve ara sıra çıkan reklamlar bunlardan bazıları.

Belki de yukarıdaki nedenlerle bir probleminiz yok, ancak bu çevrimiçi ve çevrimdışı müzik uygulamalarına bir göz atmalısınız. Bu en iyi SoundCloud alternatifleri, en yeni müzikal içeriklere ulaşmanıza yardımcı olacak. Birçok yeni sanatçı bu platformları yeni parçalarını ve albümlerini tanıtmak için kullanıyor.

Soundcloud Benzeri En İyi Uygulamalar ve Web Siteleri

1. Audiomack

Audiomack, dinleyiciler ve çalma listesi oluşturucular için en iyi SoundCloud alternatiflerinden biridir. Sadece akış değil, şarkıları ücretsiz olarak Audiomack’ten indirebilir ve dinleyebilirsiniz. Trend olan, en son ve popüler müzikleri farklı sekmelerde keşfedebilirsiniz.

Şarkılar, Hip Hop/Rap, R&B, Reggae, Pop, Rock, Metal ve daha pek çok popüler türde bulunabilir. Facebook hesabınıza kaydolduktan sonra, uygulama en sevdiğiniz sanatçıyı takip etmenize ve şarkıları çalma listenize eklemenize izin verir.

Audiomack, şarkının 15 saniyesini senkronize edilmiş videonuzla veya bir resimle kaydetmenize olanak veren benzersiz bir özelliğe sahiptir. Siz de şarkı yükleyebilir ve takipçiler kazanabilirsiniz. Uygulamanın premium sürümleri reklamsız ve çok pahalı değil.

Play Store’dan İndir | App Store’dan İndir| Web sitesi İndir

2. Bandcamp

Müzisyenler ve gruplar için, Bandcamp SoundCloud’un en iyi alternatifidir. Henüz yeni parlamak isteyen sanatçılar eserlerini buraya kendi mikro sitelerinde yüklüyor ve albüm ya da şarkı için ne kadar fiyat koyarlarsa kazanıyorlar.

Ayrıca daha fazla ödeme yapma veya sanatçıya bağış yapma seçeneğine de sahip. Bu platform aynı zamanda sanatçılar için de en iyisidir çünkü burada albüm kazancı 5000 dolara ulaşmadan hiçbir şey ödemeleri gerekmiyor. Bundan sonra, şarkılarını %10 komisyon vererek satabilirler.

Bandcamp, sanatçının sosyal medyaya ve diğer ürünlerine tüm detaylarını ve bağlantılarını girmesini sağlar. Bir dinleyici olarak, dünyadaki sanatçılardan ücretsiz olarak çok farklı ve yeni melodiler elde edersiniz ve bazen ücretsiz olarak indirmenize izin verirler. Burada yayınlanan tüm içerik orijinal ve çok iyi kalitede.

Play Store’dan İndir | App Store’dan İndir| Web sitesi İndir

3. hearthis.at

hearthis.at oldukça popüler bir müzik paylaşım platformu ve SoundCloud için iyi bir rakiptir. Daha çok masaüstünde web sitesi sürümünde kullanılır. Ancak uygulama, Android ve iOS’ta çok geç piyasaya sürüldü.

Burada orijinal müziklerinizi gönderebilir, yükseltebilir ve geri bildirim alabilirsiniz. Facebook veya Google hesabı ile kaydolmanız gerekir ve parçaları oynatma listenize ekleyebilirsiniz. Müziği birçok türe göre keşfedebilirsiniz.

Ana sayfada “Popular” ve “New” bölümü de sınırsız müzik var. Dilediğiniz kadar dinleyin. Uygulama hakkında hoşuma giden en iyi şey, 4-5 dahili müzik görselleştiricisinin olması. Uygulama reklam içermiyor ve kesintisiz olarak parçaların keyfini çıkarabilirsiniz.

Play Store’dan İndir | App Store’dan İndir| Web sitesi İndir

4. My Mixtapez

Bu şu anda en iyi SoundCloud alternatifleri nden birine benzer ve en yüksek puana sahip müzik uygulaması budur. Birçok ünlü sanatçının müziklerini sınırsız olarak dinlemenizi ve indirmenizi sağlar. İnanılmaz arayüzü de dahil olmak üzere bu uygulamada bağımlısı olacağınız çok şey var.

Beğendiğiniz türe göre içerik oluşturuculara abone olabilir ve bir parçayı yüklediklerinde bildirim alabilirsiniz. Videoları izlemekle ilgileniyorsanız, uygulamanın bunun için ayrı bir sekmesi de vardır. Beğendiğiniz parçaları paylaşıp yorum yapabilirsiniz.

Play Store’dan İndir | App Store’dan İndir

5. Mixcloud

En son podcast’leri, Radio şovlarını ve DJ mix’lerini bir yerde yayınlamak istiyorsanız, bakmanız gereken yer Mixcloud uygulamasıdır. Birçok üst düzey DJ ve talk-show sunucusu, eserlerini sergilemek için Mixcloud’u kullanıyor.

Arayüz açısından ve Artist’in profilini korumak Bandcamp’a biraz benziyor. Burada da, çalışmayı beğenip paylaşabilir ve ayrıca yorum olarak geri bildirimde bulunabilirsiniz. Mixcloud’daki sanatçılara çalışmaları için ödeme yapılır ve ayrıca yüklemeler için boyut sınırı yoktur.

Mixcloud’daki içeriği geniş kategorilere göre keşfedebilirsiniz. Müzik türlerinin yanı sıra eğitim, yaşam tarzı, spor, teknoloji, komedi vb. ile ilgili videolar da görebilirsiniz.

Play Store’dan İndir | App Store’dan İndir| Web sitesi İndir

6. DaMixhub

Müziklerini tanıtmak isteyen sanatçılar için DaMixhub iyi bir SoundCloud alternatifidir. Promosyon için farklı türlerde paketler sunarlar. Dinleyiciler için, My Mixtapez’e benziyor ama tabii ki farklı bir sanatçı setiyle. Burada, gün boyu dinlendirici parçaların çalınacağı DaMixhub Radyosunu da alacaksınız.

Gucci Mane, Drake, Future, Kevin Gates, Chris Brown gibi sanatçılar da parçalarını bu platforma yüklediler. Bunları çevrimdışı dinlemek için indirebilirsiniz. DaMixhub ayrıca müzik endüstrisinden, özellikle de hip-hop yıldızları hakkında en son haberleri sunar.

Android için indir / iOS için indir

En iyi siteler kısmında çok daha fazlasını bulmanız mümkün.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir