Tarih:Mayıs 25, 2024

Cyberpunk 2077 PlayStation 4 Patformundan Kaldırılıyor – Geri Ödemeler Başladı

Cyberpunk 2077'nin hata düzeltmeleri bir süre daha gelmeyeceği için PlayStation 4 platformundan oyunu kaldırma kararı alındı. Kullanıcılar mağdur olmaması için de Sony geri ödemeleri başlattı...

Cyberpunk 2077 PlayStation 4 Patformundan Kaldırılıyor - Geri Ödemeler Başladı

2020 yılının en sorunlu oyunlarından birisi olan Cyberpunk 2077 PlayStation 4 platformundan kaldırılıyor. Merakla beklenen lansmanı tüm platformlar çeşitli zorluklarla karşılaştı. Özellikle önceki nesil konsolların sahipleri için zahmetli oldu.

Birkaç gün önce geliştirici CD Projekt Red özür diledi ve hayal kırıklığına uğramış sahipleri için bir adım attı. Bir yamayı beklemek istemiyorlarsa geri ödeme talep etmeleri için bir mesaj yayınladı.

Şimdi de Sony, Cyberpunk 2077 PlayStation 4 sürümünü dijital mağazasından çıkararak benzeri görülmemiş bir adım attı. Üstelik “PlayStation Store üzerinden Cyberpunk 2077 satın alan ve para iadesi isteyen tüm oyuncular için geri ödeme sunmaya başlayacağız” dedi.

Bir tweet’inde Sony, bazı kişilerin forma erişimde sorun yaşadığını kabul etti. Bunun için de formu mümkün olan en kısa sürede hazırlayıp çalıştırmayı planlandıklarını ileri sürdü.

Cyberpunk 2077 Düzeltme Yaması İlk Olarak Konsollara Geliyor

Microsoft, Xbox hakkında benzer bir açıklamada bulunmuyor ancak geri ödeme alma konusunda çalışmalarına devam ediyorlar. CDPR, oyuncuların “temel son nesil konsollarda” yaşadığı sorunlar için Ocak ve Şubat aylarında iki büyük yama planladığını söyledi.

Kaynak: PlayStation

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir