Tarih:Mayıs 25, 2024

Back 4 Blood Hikayesi ve Çıkış Tarihi -Bilmeniz Gereken Her Şey

En iyi Left 4 Dead alternatifi Back 4 Blood hakkında bilinen tüm bilgileri bir çatı altında topladık...

Back 4 Blood Hikayesi ve Çıkış Tarihi -Bilmeniz Gereken Her Şey

Back 4 Blood hikayesi, çıkış tarihi, destekleyen platformlar ve ön kayıt hakkında bilmeniz gereken her türlü bilgiyi sizler için sıraladık. Back 4 Blood, Warner Bros tarafından yakında çıkacak bir hayatta kalma korku oyunudur.

Oyunu ilk defa Left 4 Dead’i bize veren geliştirici Turtle Rock Studios’un, The Game Awards 2020‘de açıklaması ile duyduk. Oyun, insanlığın yok olmanın eşiğinde olduğu kıyamet sonrası bir dünyada geçiyor.

Çok oyunculu zombi oyunlarını sevenlerden birisi iseniz, muhtemelen Back 4 Blood oyununu oynamak için can atacaksınız. Henüz oyun hakkında çok az bilgi olmasına karşın, çıkış tarihi de dahil olmak üzere bazı önemli Back 4 Blood ayrıntılarından bahsettik.

Back 4 Blood Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Çıkış Tarihi

The Game Awards 2020 sırasında Turtle Rock Studios, 22 Haziran 2021 olarak Back 4 Blood çıkış tarihini açıkladı. Böylece oyuncular bu yıl hayatta kalma korku oyununu yaz aylarında oynayacaklar.

Desteklenen Platformlar

Warner Bros. Interactive Studios’un Back 4 Blood oyunu, Windows, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S gibi hem bilgisayarlar için hem de konsollar için gelecek.

Back 4 Blood Platformlar Arası Oynanabilecek mi?

Resmi olarak, Back 4 Blood hakkında platformlar arası oynama gibi herhangi bir onay yok. Ancak oyunun resmi Discord kanalında, platformlar arası destekten bahsediliyor.

Dolayısıyla, platformlar arası oyunun gerçekleştiğini söylemek mümkündür. Bunlara ek olarak hangi platformların Back 4 Blood çapraz oyununu destekleyeceğini bilmiyoruz.

Ayrıca bkz: God Of War Ragnarok – Çıkış Tarihi Ve Bilmeniz Gerekenler

Back 4 Blood Hikayesi

Back 4 Blood’da insanlık Devil Worm paraziti tarafından neredeyse yok ediliyor. Ancak, dört ana karakterimiz bir şekilde virüse karşı bağışıklığa sahiptir. Geriye kalan az sayıdaki insan, enfekte olanlardan kurtulmak isteyen “The Cleaners” adlı bir grup oluştururlar.

Bu sayede hastalıklı grup olan “The Ridders”‘a karşı durmaya çalışırlar. Dört ana karakterin farklı kişilikleri ve dövüş stilleri vardır. Her karakter, Ridders’a karşı çıkmak ve Zombi kıyametinde hayatta kalmak için ayrı bir silah taşır.

Nasıl Oynanılır?

Back 4 Blood, oyuncuların 3 arkadaşıyla oyunda seviye atlamalarını sağlar. Ayrıca arkadaşlar müsait değilse oyuncular 3 yapay zeka takım arkadaşıyla oynamayı seçebilirler.

Left 4 Dead’e benzer şekilde, Back 4 Blood, bazı ölümcül yeteneklere sahip dev zombilere sahip olacak. Bu nedenle, oyunda enfekte olanlara karşı kazanmak için takım çalışması çok önemli olacaktır.

Back 4 Blood hakkında gerçekten etkileyici olan şey, Card sistemidir. Her kart maç sırasında dayanıklılık artışı, hızlı iyileşme vb. gibi belirli faydalar sağlayacaktır. Benzer şekilde, kart sisteminden aldığınız çeşitli avantajlar vardır.

Ayrıca bkz: En İyi Oyun İndirme Siteleri 2021

Bunun dışında oyuncuların maç sırasında neyle karşılaşacağına kart sistemi de karar veriyor. Oyun Yönetmeni, zombi türlerine, hava koşullarına vb. karar verecek “Corruption” kartlarını seçecektir.

Ön Sipariş

Back 4 Blood’ın çıkış tarihine sadece birkaç ay kaldı. Ancak, hemen oyunun resmi web sitesini ziyaret ederek Back 4 Blood için ön sipariş verebilirsiniz.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir