Tarih:Haziran 16, 2024

Apple WeChat Uygulamasını Kaldırırsa Ne Olur

Apple WeChat Uygulamasını Kaldırırsa Ne Olur

Apple WeChat uygulamasını kaldırınca ne mi olacak? Apple konusunda yaptığı olası tahminler ile ön plana gelen analist Ming-Chi Kuo, MacRumors üzerinden yeni bir rapor öne sürdü. Rapora göre, Apple’ın yıllık iPhone gönderileri, en kötü senaryoda Çin’de önemli bir düşüş görebilir.

WeChat ve ana şirketi Tencent ile ABD ‘deki son durumu kapsayan olaylar neticesinde bir kararın çıkması an meselesi. Şayet yasaklama söz konusu olursa Cupertino merkezli dev, mesajlaşma uygulamasını dünyanın dört bir yanındaki Uygulama Mağazalarından kaldırmak zorunda kalabilir.

Ming-Chi Kuo, Apple’ın WeChat’i ABD’deki App Store’dan veya tüm global App Store’dan kaldırması gerekip gerekmediğine bağlı olarak iyimser ve kötümser bir senaryoyu kapsayan iki olası sonuç sundu. Açıklamak gerekise WeChat, özellikle Çin’de başarılı olan popüler bir Çin mesajlaşma uygulamasıdır. Küresel bir yasak, Çin’deki popülaritesi nedeniyle Apple için yıkıcı olacaktır.

Apple iOS 14 Özellikleri

Kuo, WeChat, Çin’de günlük bir ihtiyaç haline geldiğinden, mesajlaşma, ödeme, e-ticaret, sosyal ağ, haber okuma ve üretkenlik gibi işlevleri entegre bir uygulama olduğunu söyledi. Şayet yasaklanması durumunda, yıllık iPhone‌ gönderilerinin yüzde 25–30 oranın zarar göreceğini ileri sürdü.

Ayrıca bkz: En İyi Apple iPhone Telefonlar 2020

Ayrıca AirPods, iPad, Apple Watch ve Mac dahil olmak üzere diğer Apple donanım aygıtlarının yıllık gönderilerinin 15–20 oranında düşeceğini iddia etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir