Tarih:Haziran 16, 2024

Apple Armut Logolu Şirketi Dava Etti

Apple Armut Logolu Şirketi Dava Etti

Apple, Super Healthy Kidsadında küçük bir işletmeye dava açtı ve şirketi mahkemeye sürükledi. Davanın nedeni oldukça komik gibi görünüyor. Prepear uygulamasının armut şeklindeki logosunun bir şekilde kendi ikonik elma logosu markasıyla eşleşmesinin sonucu ağır oldu.

Prepear, çocukları hedefleyen bir yemek planlama uygulaması. Ancak Apple’a göre şirket aynı faaliyet kolunda yer almamasına rağmen işine zarar veriyor. İddiaya göre, sorunun nedeni marka logosu benzerliği.

Prepear şu anda hem Google Play hem de App Store’da mevcut. Temel olarak uygulama Super Healthy Kids’e aittir. Hiçbir şekilde Cupertino merkezli devle rekabet bile etmiyor ve logosu aynı meyveyle ilgili bile değil.

Apple iPhone 12 Serisi Çıkış Tarihi Ertelendi Mi

Prepear, davaya resmi Instagram hesabından yaptığı açıklamada “Kısa bir süre önce @apple, trilyon dolarlık Apple, armut logomuzun elma logolarına çok yakın olduğunu söyleyerek, küçük işletmemize karşı savaş açtı ve peşinden gitmeye karar verdi. Sözde bu, markalarına zarar veriyormuş ” şeklinde bir açıklama yaptı.

Yemek planlama şirketi ayrıca, Apple’ın diğer küçük işletmeleri de benzer şekilde zorbalık ettiğine dikkat çekti. Özellikle de marka bir meyve logosuyla ilgiliyse. Küçük işletme, teknoloji deviyle de savaşmayı planlıyor ve halihazırda 25.000’den fazla imza toplayarak halktan destek almak için bir imza kampanyası başlattı.

Daha fazla internet haberi için tıklayınız.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir