Tarih:Mayıs 25, 2024

Zoom Yeni Güncelleme ile Email ve Takvim Desteği Alacak

Popüler video konferans programı Zoom, Microsoft ve Google ile rekabet etmek için kendi email ve takvim uygulamalarını programına dahil edecek...

Zoom Yeni Güncelleme ile Email ve Takvim Desteği Alacak

Video konferans hizmeti Zoom, büyük oranda salgın ve evden çalışma koşulları sayesinde 2020’de olağanüstü bir popülerlik artışı gördü. Şimdi, Zoom’un Google ve Microsoft ile rekabet etmek amacıyla yeni bir e-posta ve takvim hizmeti oluşturduğu gündeme geldi.

Hem Google hem de Microsoft, sırasıyla Workspace ve Office 365 olarak adlandırılan eksiksiz ofis yazılımı çözümleri sunuyor. Her birinin kendi video konferans hizmeti, e-posta ve takvim uygulamaları var ve daha da önemlisi, kendi aralarında bunlar entegre.

Şu anda Zoom, yalnızca video konferans hizmeti sunuyordu. Bu, kurumsal ve iş alanında Google ve Microsoft ile rekabet etmeye çalışırken onları dezavantajlı bir konuma getiriyor. Sonuç olarak, Zoom’un gelecek yılın başlarında test etmeye başlamayı planladıkları kendi e-posta hizmetini geliştirdiği bildiriliyor.

Zoom, geliştirilmesinin başlayıp başlamadığı belirsiz olmasına rağmen, bir takvim uygulaması oluşturmayı da çalışıyor. Pandemi kontrol altına alınmaya başladığında ve aşı ufukta göründüğünde, Zoom, insanlar bir ofiste işe dönmeye başladığında hizmetlerinin nasıl etkileneceğini görmek için biraz bekleyebilir ve buna göre karar verebilir.

Kaynak: The Information

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir