Tarih:Nisan 20, 2024

Yeni Nesil iPhone Telefonlar Teleskop Zoom ile Gelecek

Yeni Nesil iPhone Telefonlar Teleskop Zoom ile Gelecek

Huawei ve Samsung, 3x ve hatta 5x optik zoom yapabilen periskop lensli telefonlarda telefoto fotoğrafçılığa hakim. Ama buna karşılık Apple çok geride kalmıştı. Ancak yeni açıklama bunu değiştirebilir.

iPhone’lar 2022’ye kadar kendi periskop lenslerini alabilirler. Ama şimdilik iPhone 12’nin bir periskop yakınlaştırma yapmasını beklemeyin. Ancak 9to5Mac tarafından görülen Kuo raporuna göre bir sonraki iPhone, otomatik odak iyileştirmeleri şeklinde bir fotoğraf güncellemesi alacak.

Apple tedarik zincirini çeşitlendirmek için daha fazla lens tedarikçisiyle sözleşme yapıyor. Kuo’nun iddiasına göre 2022’de gelen iPhone’lar için periskop lensler sağlayacak Koreli lens tedarikçisi Semco tarafından yeni bir top tabanlı ses bobini motoru kullanılacak.

Yeni Nesil iPhone Telefonlar Teleskop Zoom ile Gelecek

Kuo’nun raporuna göre Çinli lens tedarikçisi Sunny Optical, gelecek yılki iPhone’lara parça sağlamak için tedarik zincirine katılıyor. iPad’ler ve belirli Mac lensler için de 5P lens tedarik etmelerini bekliyor.

Ayrıca bkz: En İyi Apple iPhone Telefonlar 2020

2022 yılına kadar, periskop lens, diğer akıllı telefon yeniliklerinde olduğu gibi daha ucuz telefonlara da gelebilir. Tabi ki bir süre daha bu konunun resmiyet kazanması için beklemeliyiz.

Kaynak: TechRadar

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir