Tarih:Haziran 16, 2024

Twitter Spaces Platformu Geliyor

Twitter, sesli sohbete odaklanan Spaces adlı yeni bir platform üzerinde çalışıyor...

Twitter Spaces Platformu Geliyor

Twitter, insan sesine odaklanan Spaces adlı oldukça farklı bir sosyal medya uygulamasını test ediyor. Ürün şu anda küçük bir grup kişiyle beta testine tabi tutuluyor. Yalnızca 280 karakterle mümkün olmayan daha iyi bir konuşma deneyimi yaşamak isteyenler için alternatif bir platform sağlamak üzere tasarlandı.

Spaces ile kullanıcılar, takipçileriyle samimi, sohbet edici “Spaces” hesabı oluşturabilecek ve Twitter’ın Spaces uygulama hedefi, sağlıklı ve anlamlı sohbetleri teşvik eden güvenli bir ortam oluşturmaktır. Bu, Twitter için özellikle önemlidir, çünkü son zamanlarda kullanıcılarının farklı sorunlar ile yüzleşmesinin bir telafisi olacak.

Space hesabı oluşturulduktan sonra kullanıcılar, Stüdyo’da kimin konuşabileceği / konuşamayacağı konusunda tam kontrol sahibi olarak Twitter’da takipçi ve diğer kişileri ekleyebilir. Twitter aynı zamanda betalarında canlı transkripsiyon, raporlama ve engelleme seçeneklerini kullanıyor. Ayrıca el hareketleri ve Tweetlerin kendisini Spaces’ta paylaşma gibi bir dizi özelliği test ediyor.

Twitter Spaces Platformu Geliyor

Twitter’ın Spaces testi, güvenli ve rahat bir ortamın nasıl oluşturulacağını anlamaya yönelik önlemleri içerecek. Test şu anda bir beta uygulama olarak iOS üzerinde gerçekleştirilmektedir.

Kaynak: TechCrunch

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir