Tarih:Nisan 20, 2024

TikTok Canlı Abonelik Özelliği Geliyor

TikTok, içerik oluşturucuların ve abonelerin daha güzel etkileşim kurmaları adına Canlı Abonelik özelliğini aktif hale getirecek...

TikTok Canlı Abonelik Özelliği Geliyor

TikTok, içerik oluşturucular için yeni bir gelir akışı oluşturmak için bu hafta TikTok Canlı Abonelik özelliğini yayınlayacak. Yeni özelliğin beta aşaması 26 Mayıs 2022’de yayınlanacak ve farklı alanlardan seçilmiş birkaç içerik oluşturucusu için mevcut olacak. TikTokçular artık takipçileriyle daha iyi etkileşim kurabilecek ve onları ön plana çıkarabilecek.

TikTok, istikrarlı bir gelir elde edebilecekleri yaratıcı odaklı bir ekosistem oluşturmaya çalışıyor. Artık takipçiler Canlı Aboneliklere katılabilir ve aynı Twitch’te olduğu gibi en sevdikleri TikTok kişiliklerini destekleyebilirler. Diğer internet haberleri için tıklayınız.

TikTok Canlı Abonelik Nedir?

TikTok, izleyicileri yeni özellik hakkında bilgilendirmek için resmi @TikTokLIVE_creator kanalında birkaç kısa klip yayınladı. Hala beta aşamasında olduğundan, programa yalnızca birkaç içerik oluşturucu davet edildi. Davet edilenlerin büyük bir kısmı popüler yayıncıları içermekte.

TikTok Canlı Abonelik Özelliği Geliyor

Canlı Abonelik etkinleştirildiğinde, TikTok içerik oluşturucuları hayranlarına aylık abonelik planları sunabilir. Hayranlar kişiselleştirilmiş canlı yayınlara erişebilecek, yorum yapabilir ve hediyeler gönderebilecek. Rozetleri, aktif oldukları zamanı yansıtacaktır. Ayrıca yeni özellik, kamera açısını kontrol etmek için ücretli abonelere ektra bir özellik sunuyor.

İçerik oluşturucular ayrıca canlı akışı “yalnızca aboneler” moduna dönüştürmek için bir seçeneğe sahip olacak. Bu, aboneler dışındaki herkesin canlı akışa yorum yapmasını engeller. Canlı Abonelik, Soru-Cevap yapmayı ve trollemeyi engellemeyi amaçlıyor. Yine de herkes canlı yayın izleyebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir