Tarih:Mayıs 25, 2024

OnePlus Nord vs OnePlus 7T Karşılaştırması

OnePlus Nord vs OnePlus 7T Karşılaştırması

OnePlus, yılda 2-3 akıllı telefon çıkarıyor. Ama bunlar arasında OnePlus Nord vs OnePlus 7T isminde iki telefonda var. Bu yıl OnePlus, OnePlus 7T ile aynı fiyat aralığında yer alan bütçe akıllı telefonu OnePlus Nord’u tanıtarak bu seçimi daha da karmaşık hale getirdi. Şirket, OnePlus Nord ile uzun bir süre sonra bütçe akıllı telefon pazarına tekrar giriş yaptı.

OnePlus Nord, çıktığı ilk andan bu yana en çok satan orta bütçeli akıllı telefonlardan biri olarak ortaya çıktı. OnePlus 7T ise 2019’un amiral gemisi akıllı telefonu ve aynı zamanda OnePlus’ın 90Hz ekrana sahip ilk telefonu.

OnePlus Nord ve OnePlus 7T arasında kafanız karıştıysa, tercihinize ve bütçenize göre en iyi seçimi yapmanıza yardımcı olacak bir karşılaştırma hazırladık.

OnePlus Nord vs OnePlus 7T

Özellik Karşılaştırması

ÖzellikOnePlus NordOnePlus 7T
Ekran6.44 inç Fluid AMOLED Ekran: 90Hz yenileme hızı6.55 inç Fluid AMOLED Ekran: 90Hz yenileme hızı
Çözünürlük2040×1080 piksel2400×1080 piksel
Batarya4115 mAh3800 mAh
Hızlı Şarj30W30W
RAM6GB/8GB/12GB8GB
Depolama64GB/128GB/256GB ile UFS 2.1 teknolojisi128GB/256GB
Arka Kamera48MP+8MP+5MP+2MP48MP+12MP+16MP
Ön Kamera 32MP+8MP16MP
İşlemciQualcomm Snapdragon 765GQualcomm Snapdragon 855 Plus

Gördüğünüz gibi, OnePlus Nord, en azından özellikler açısından, OnePlus 7T’ye karşı zorlu bir rekabet veriyor. Her iki telefon da AMOLED ekran, 90Hz yenileme hızı, 30W hızlı şarj desteği ve OxygenOS 11 gibi birkaç özelliği paylaşıyor.

Tasarım Karşılaştırması

OnePlus, plastik bir kasa eklemek gibi bazı özelliklerde maliyet düşürerek Nord’un fiyatını düşürmeyi başardı. OnePlus Nord’un arkası camdır, ancak şasisi plastikten yapılmıştır.

OnePlus Nord vs OnePlus 7T Karşılaştırması

OnePlus 7T ise metal kasası sayesinde birinci sınıf bir his veriyor. Birçoğu için bu durum tercih etmede büyük bir fark yaratabilir. Her iki telefonun arka tasarımı, özellikle kamera modülü çok farklı.

OnePlus 7T dairesel bir kamera modülüne sahipken, OnePlus Nord’un dikey bir modülü var. Tasarım kişisel bir seçim olsa da, OnePlus 7T’nin dairesel kamera modülü daha havalı görünüyor.

Performans Karşılaştırması

En büyük farklardan biri işlemci yönünde oluyor. OnePlus 7T Snapdragon 855 Plus ile donatılmış olarak gelirken, Snapdragon 765G Nord’a güç veriyor. Başka bir deyişle, 7T, özellikle oyun söz konusu olduğunda Nord’dan daha güçlüdür.

OnePlus Nord, internette gezinmek, video izlemek, çoklu görevler yapmak ve sosyal medya gezinmesinde herhangi bir aksaklık olmaksızın yoluna devam ediyor. Ancak grafik ağırlıklı oyunlar oynamak çok hoş bir deneyim sayılmaz. Gecikmeler ve performans düşüşleri yaşayabilirsiniz.

OnePlus 7T’nin ön planda olduğu yer burasıdır. Oyuncular için bu açık bir seçimdir.

Kamera Karşılaştırması

OnePlus Nord’un arkasında dört lens var – 48MP birincil kamera, 8MP geniş açılı lens, 2MP makro lens ve son olarak 5MP portre lensi. OnePlus 7T ise üç – 48MP birincil lens, 16MP geniş açılı ve 12MP yakınlaştırma lensine sahiptir.

OnePlus Nord sayısal üstünlükte kazanırken, gerçek dünyada kullanım söz konusu olduğunda tamamen farklıdır.

Hem OnePlus Nord hem de OnePlus 7T, muhteşem fotoğrafları çeken birincil lens olarak arkada 48MP Sony IMX sensörüne sahiptir. Lenslerdeki fark, bence sadece uğruna mevcut olan ek 2MP makro lens ve 5MP portre lensinden kaynaklanıyor.

OnePlus Nord vs OnePlus 7T Karşılaştırması

OnePlus 7T’nin 3 kamerası, Nord’daki 4 lense kıyasla gerçek hayatta daha kullanışlıdır.

Açıkçası, bir akıllı telefon fotoğrafçılığı meraklısıysanız OnePlus 7T daha iyi bir seçim olacaktır. Her iki akıllı telefonun pil performansında çok fazla fark yok; bu nedenle, o bölümde rekabet edecek pek bir şey yok.

OnePlus Nord vs OnePlus 7T Hangisi Satın Alınmalı?

Gerçekten zor bir seçim. OnePlus Nord, teknik özellikler sayfasında daha güçlü görünüyor, ancak gerçek yaşam performansında çok fazla değil. OnePlus 7T, daha az sayıda güvenlik güncellemesi nedeniyle eski bir cihazdır.

OnePlus 7T’nin performans, çalışma donanımı ve kamera açısından sunabileceği çok şey var. Buna karşılık, Nord fiyatı biraz daha düşüktür ve ayrıca harcadığınız paraya gerçek değer katar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir