Tarih:Haziran 16, 2024

Linux Destekli Pangolin Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

System76, tamamen AMD desteği ile oluşturulan bilgisayarını tanıttı...

Linux Destekli Pangolin Tanıtıldı - Fiyatı ve Özellikleri

Linux destekli laptop üretici System76, Linux destekli Pangolin bilgisayarını tanıttı. Pangolin fiyatı ve özellikleri bakımından diğer Linux bilgisayarlar için oldukça iyi bir rakip gibi görünüyor. Üstelik tamamen AMD destekli ilk Linux laptop olarak geliyor.

System76’nın Intel işlemcili önceki tüm dizüstü bilgisayarlarından farklı olarak geliyor. AMD Radeon entegre grafikli AMD Ryzen işlemci desteğine sahiptir.

AMD işlemciler için iki seçenek sunar: biri 6 Çekirdekli Ryzen 6 4500U (4,0 GHz’e kadar) ve diğeri 8 Çekirdekli Ryzen 7 4700U (4,1 GHz’e kadar).

1,6 kg ağırlığıyla Pangolin ekranı 1080p Full HD mat ekranla 15,6 inç boyutundadır. Bellek kısmında 64 GB’a kadar DDR4 RAM ve 8 TB’a kadar SSD ile birlikte geliyor.

Harici bağlantı için, her bir USB 3.2 Gen 1 Tip-A ve Gen 2 Type-C bağlantı noktası ve 2 USB 2.0 Tye -A bağlantı noktası mevcut. Diğer bağlantı seçenekleri arasında HDMI video bağlantı noktası, bir microSD Kart Okuyucu, bir Kulaklık veya Mikrofon kombinasyonu, Gigabit Ethernet, Wi-Fi 6 ve Bluetooth 5 desteği de yer alıyor.

Pangolin bilgisayarda önceden yüklenmiş olarak 64-bit Pop! _OS 20.04 veya Ubuntu 20.04 LTS seçenekleri mevcut.

Bilgisayarın ülkemizde satışı malesef yok. Ancak ilerleyen zamanlarda gelme ihtimali var. Pangolin modelinin fiyatı 849 Dolar olacak.

Daha fazla detay için resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir