Tarih:Mayıs 25, 2024

Huawei MateStation B515 Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

Huawei ilk masaüstü bilgisayarı olan Huawei MateStation B515'i tanıttı. Sadece işletmeler için satılması beklenilen bilgisayar, üst düzey özelliklere sahip. İşte detaylar...

Huawei MateStation B515 Tanıtıldı - Fiyatı ve Özellikleri

Çinli teknoloji devi Huawei, bugün ilk masaüstü bilgisayarı olan Huawei MateStation B515 bilgisayarını piyasaya sürdü. Huawei MateStation B515 özellikleri son derece rekabetçi olacağını gösteriyor. Fiyatı ise biraz fazla gibi duruyor. Ama donanım özellikleri bunu makul kılıyor.

MateStation B515 ticari pazar için mevcut değil. Yalnızca işletmeleri hedeflemektedir. İki farklı işlemci mevcut – AMD Ryzen 7 4700G ve Ryzen 5 4600G. Her ikisi de entegre Radeon grafiklerine sahip APU desteği bulunan yetenekli işlemciler.

Bununla birlikte yüksek performanslı harici grafik kartlar ile yükseltme seçeneği de sunuluyor. 8GB veya 16GB çift kanallı 3200MHz DDR4 RAM ile eşleştiriliyor. Depolama için 256GB veya 512GB SSD depolamayla birlikte sabit sürücüler aracılığıyla 1 TB HDD mevcut.

Bilgisayar kasası ön tarafta bir ızgara tasarımını benimser. Tek bir renk şemasıyla minimalist bir estetiği bulunuyor. Resmi bir görünümüne katkıda bulunan mat siyah renkte geliyor.

Huawei ayrıca, sıcaklığı yönetmek için fan hızlarını otomatik olarak ayarlayabilen akıllı bir sıcaklık kontrol sistemi ile donatarak termal yönetime özel önem verdi.

Ayrıca bkz: 2000 ile 4000 TL Arası En Uygun Fiyatlı Bilgisayarlar

Huawei MateStation B515 Monitör Özellikleri

Etrafı dar çerçeveler ile çevrilidir. Bu da %90’lık yüksek ekran/gövde oranı sunuyor. 1920×1080 piksel çözünürlü ile 23,8 inçlik bir ekrana ev sahipliği yapıyor. Bu ekran aynı zamanda göz koruması için TÜV Rheinland uluslararası sertifika standardına sahiptir.

Huawei MateStation B515 Tanıtıldı - Fiyatı ve Özellikleri

Özellikle klavyede, akıllı telefonlara shift tuşu alanı üzerinden bağlanabilen ve akıllı telefondan bilgisayara kablosuz veri aktarımına izin veren yerleşik bir NFC de bulunuyor. Güvenlik için klavye, sistemi sorunsuz bir şekilde güvenli bir şekilde başlatmak ve kilidini açmak için güç düğmesinde bir parmak izi tarayıcısı da sunar.

Bağlantı için Huawei MateStation B515, USB Tip C, 9V / 2A cep telefonu hızlı şarj desteği, USB, HDMI, VGA seri bağlantı noktası ve 2 × 2 çift antenli WiFi ve Bluetooth 5.0 sunuyor.

Huawei MateStation B515 Fiyatı

Masaüstü bilgisayar yalnızca işletmeler için mevcut olduğundan, resmi fiyatları tüketici pazarına açıklanmadı. Ancak tahmini olarak 5 farklı konfigürasyon üzerinden 760 ABD Doları ile 1.370 ABD Doları arasında değişiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir