Tarih:Mayıs 25, 2024

Horizon Forbidden West Çıkış Tarihi Açıklandı

Horizon Forbidden West Çıkış Tarihi Açıklandı

En iyi PS5 oyunları arasında değerlendirilen ve 2017’de piyasaya sürülen Horizon Zero Dawn’ın devamı olan Horizon Forbidden West, 2021’e kadar piyasaya sürülemeyecek. Oyun direktörü Mathijs de Jonge, yayınladığı bir video ile çıkışın biraz daha ertelendiğinin haberini verdi.

De Jonge’a göre, Guerrilla Games yapımı oyunu önümüzdeki yıl 2021’de piyasaya sürmeyi hedefliyor. Yani PS5’in çıkışı ile birlikte bu oyunu oynamak için biraz daha beklemek gerekiyor. Videoda Horizon Forbidden West’in yeni fragmanında tam tarih ile bir açıklama söz konusu değil.

Ama gelecek yıl piyasaya sürüldüğünde çok daha fazla özelliği beraberinde getirecek. De Jonge’a göre, Horizon Forbidden West dünyası bir önceki oyundan daha detaylı ve daha büyük bir harita sunuyor.

PS5’in süper hızlı SSD’si sayesinde oyun içerisinde herhangi bir gecikme olmayacağını söyledi. Üstelik oyunun başlatılması ve yeniden başlatma söz konusu olduğunda inanılmaz derecede hızın olacağını dile getiren De Jonge, neredeyse yükleme ekranının olmayacağını öne sürdü.

De Jonge, biraz saçma gibi görünen başlığın kıyamet sonrası ABD’nin batı yarısını kapsayan “gizemli yeni bir cephe” anlamına geldiğini de açıkladı. Horizon Forbidden West te insanlar tarama, çalışma ve savaşmak için “düzinelerce yeni makine” ile karşılaşacak. Üstelik yeni insan kabilelerinin yanı sıra bazıları da makinelerin nasıl evcilleştirileceğine dair ipuçları da sundu.

Ayrıca bkz: En İyi PS5 Oyunları ve Çıkış Tarihleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir