Tarih:Mayıs 25, 2024

Dropbox Yeni Beta Şifre Yöneticisi Tanıtıldı

Dropbox Yeni Beta Şifre Yöneticisi Tanıtıldı

Dropbox yeni beta şifre yöneticisini sessiz bir şekilde tanıttı. Yeni beta şifre yöneticisi Dropbox Password adı altında yayınlandı. Yeni özellik sadece Android’deki özel bir beta sürümde kullanılabiliyor. Diyelim ki yeni beta şifre yöneticisini indirdiniz, ama bir davetiniz olmadıkça onu kullanamazsınız.

Uygulamanın Play Store girişi, uygulamanın şu anda “geliştirilmekte” olduğunu ve bu nedenle kararsız olabileceğini belirtiyor. Uygulama mevcut durumunda oldukça basit görünüyor. Çoğu şifre yöneticisi gibi, benzersiz şifreler oluşturabilir, bunları tek bir yerde saklayabilir, cihazlar arasında senkronize edebilir ve giriş alanlarını otomatik olarak doldurabilir.

Tarayıcılardan şifreleri içe aktarma ve iki faktörlü kimlik doğrulama desteği gibi diğer kullanışlı özellikleri de yer almakta. Ayrıca “sıfır bilgi şifrelemesi(zero-knowledge encryption)” adı verilen bir özelliğin isminden bahsediliyor. Bu, yalnızca kullanıcının uygulamada depolanan verilere erişimi olduğu anlamına gelir.

Dropbox Yeni Beta Şifre Yöneticisi Tanıtıldı

Bu özellik diğer Dashlane, LastPass ve 1Password gibi şifre yöneticilerinin de içinde yer aldığı aynı protokolü sunan bu yaygın bir özelliktir. Uygulama ilk olarak, Dropbox Passwords’ın uygulamalara ve web sitelerine “tek tıklamayla” oturum açma özelliğini sunuyor.

Birçok mevcut şifrenin, cihazlar arasında veri senkronizasyonu için bir bulut seçeneği olarak Dropbox’ı zaten kullandığını biliyoruz. Dropbox yeni beta şifre yöneticisi, bu alana yönelerek oldukça iyi iş çıkardı. Alan oldukça rekabetçi özellikler sunan bir dizi hizmetle geliyor. Kısa bir süre sonra bütün özelliklerini öğrenmemiz oldukça olası.

Yeni Dropbox Passwords – Invite Only (Erken Erişim) uygulamasını indirmek için tıklayınız.

Diğer internet haberleri için İnternet Haberleri sayfamızdan yararlanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir