Tarih:Mayıs 25, 2024

Collab Tanıtıldı – En İyi TikTok Alternatifi

TikTok alternatifleri arasında muhtemelen en iddialı seçenek Facebook tarafından yayınlanan Collab uygulaması olacak...

Collab Tanıtıldı - En İyi TikTok Alternatifi

Facebook, App Store’da işbirliğine dayalı müzik videoları hazırlamak için deneysel bir uygulama olan Collab uygulamasını resmen tanıttı. Collab uygulaması ilk defa Mayıs ayında olarak başlatılmıştı.

Tik Tok’tan esinlenen bu uygulama, kullanıcıların 15 saniyeye kadar üç adede kadar bağımsız videoyu birleştirerek kısa biçimli müzik videoları oluşturmasına olanak tanıyor. Uygulamada oluşturduğunuz kayıtları hızlıca kaydırıp bir düzenleme ekranında birleştirebilir ve düzenlemeler yapabilirsiniz.

TikTok’a benzer şekilde, kullanıcıların göz atabileceği ve buna göre seçim yapabileceği sonsuz bir kayan video yüklemesi akışına sahiptir. Ayrıca uygulamada sevdikleri kişileri takip etme özelliği var. Bu sayede kullanıcı yeni klipler yayınladığında bilgilendirilir.

Senkronizasyon kısmına gelince uygulama, uygulama içi araçlar sunarak video ve ses senkronizasyonunun karmaşıklıklarını ele alıyor. Collab uygulaması aracılığıyla oluşturulan içerik TikTok ve Instagram gibi diğer platformlarda yayınlanabilir.

Ama kendi reklamını yapmak aracılığıyla facevook, dışa aktarılan içeriğin üzerinde uygulamanın filigran yerleştirmeyi tercih etmiştir. Yeni uygulama şimdlik sadece ABD pazarı iOS platformu ile sınırlı.

Henüz dünya çapında kullanıma sunma konusunda resmi bir açıklama yok. Bir süre daha beklenilmesi gerekiyor. Daha fazla haber için Haberler kategorimize göz atabilirsiniz.

Kaynak: TechCrunch

Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir